Ze smrti diváků na rallyesprintu viní policie ředitelku

ČTK ČTK
2. 11. 2009 19:35
Policie obvinila ředitelku Pražského rallyesprintu z obecného ohrožení, při soutěži zemřeli dva diváci
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policie obvinila z obecného ohrožení bezpečnostní ředitelku Pražského rallyesprintu, který se jel loni v prosinci v Řeporyjích. Při závodech zahynuli dva diváci.

Ženě tak hrozí až deset let vězení, řekla mluvčí pražské policie Iva Knolová. Informaci o obvinění ženy přinesl server tn.cz.

"Obviněná osoba řádně nevymezila prostor pro diváky a následně nezkontrolovala, zda se v nebezpečném místě nenacházejí lidé," řekla serveru státní zástupkyně pro Prahu 5 Hana Vrbová.

Na rallye loni 6. prosince po nehodě britsko-polské posádky Leszek Kuzaj, Craig Parry zemřeli dva diváci. Šestadvacetiletý muž podlehl svým zraněním přímo na místě, druhý stejně starý pozorovatel zemřel v důsledku rozsáhlých poranění odpoledne po operaci v motolské nemocnici.

Podle dostupných informací stáli fanoušci v takzvaném zakázaném prostoru, do kterého se přesunuli krátce před příjezdem posádky. "Z pořadatelského hlediska jsem přesvědčen, že jsme nezanedbali žádná bezpečnostní hlediska," řekl tehdy šéf organizačního výboru rallye Petr Mihule.

Přední polský jezdec Kuzaj nezvládl se svým peugeotem krátce po startu druhého měřeného úseku na mokré trati levotočivou zatáčku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Jeho vůz se poté roztočil a vletěl do hloučku diváků. Řidič ani spolujezdec neutrpěli vážnější zranění. Soutěž byla následně zrušena.

 

Právě se děje

Další zprávy