Trojice narkomanů v autě přepadávala cyklisty

Report
2. 11. 2009 15:50
Trojice narkomanů přepadávala cyklisty, aby měla na drogy
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho.
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Frýdek-Místek - Muži, kteří jsou podle informací policie drogově závislí, od poloviny letošního května okrádali cyklisty.

"V autě Ford Fiesta jezdili tři muži, kteří se většinou jen vyklonili z okna auta a za jízdy okrádali cyklisty," popsal způsob krádeže mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Kriminalisté trojici vypátrali na základě popisu od okradených osob. 

"Měli podezření na tři muže z Orlové-Lutyně, kteří byli několikrát trestáni, především za krádeže. Všichni tři byli zadrženi a při výslechu se k těmto případům doznali," uvádí Žurovec.

Všichni tři obvinění třicátníci jsou závislí na pervitinu. Ke krádežím je vedla právě potřeba získat peníze na drogu.

Dva muži jsou nyní ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě. Za krádeže jim hrozí až tři roky vězení.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy