Žák 4. třídy napadl v pražské škole učitelku, utrpěla lehké zranění

ČTK ČTK
7. 9. 2023 17:15
Žák 4. třídy napadl v pražské škole učitelku, utrpěla lehké zranění

Na Základní škole Zárubova v Praze 12 ve středu napadl žák učitelku. Škola na svém webu uvedla, že incident se stal mezi žákem čtvrté třídy a učitelkou při vyučování a s žákem ho řeší policisté i pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Zdravotničtí záchranáři odvezli do nemocnice chlapce s psychickými problémy, řekla odpoledne jejich mluvčí Jana Poštová. Projevy agrese ve školách odsoudilo ministerstvo školství, téma je ovšem podle něj nutné začlenit do přípravy pedagogů.

"Ve středu po poledni jsme vyjížděli k případu napadení učitelky žákem. Pražští policisté nyní případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Učitelka při incidentu utrpěla drobné zranění, ošetření na místě odmítla," uvedla policejní mluvčí. Další informace k incidentu odmítla sdělit. "Vyjížděli jsme k chlapci, který měl psychické problémy, a následně jsme ho odvezli do nemocnice," řekla Poštová. Nikoho dalšího podle ní záchranáři neošetřili.

O incidentu mezi žákem 4. třídy a učitelkou během vyučování informovala škola na svém webu. "Situaci s žákem řeší Policie ČR a OSPOD," uvedla na internetových stránkách ředitelka školy v pražském Kamýku Dagmar Bolfová. Server iDNES.cz uvedl, že podle vyjádření ředitelky školy byla učitelka zcela bez zranění a záchranku pro žáka nechali zavolat policisté. Odmítla komentovat informace, že žák pocházel z Ukrajiny, napsal server.

Projevy agrese do prostředí škol nepatří a nelze je tolerovat, uvedlo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na sociální síti X, dříve Twitteru. "Vedení školy, kde ve středu došlo k napadení učitelky žákem, jsme kontaktovali a jsme připraveni poskytnout podporu. Prevenci negativních jevů a rizikového chování se MŠMT dlouhodobě věnuje," dodalo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy