Výuku informatiky čeká radikální proměna. Děti dostanou roboty a naučí se programovat

Výuka informatiky ve školách by se měla v příštích letech výrazně proměnit. Samozřejmostí budou robotické hračky.
Děti na druhém stupni se naučí sestavovat složitější roboty zvané legoboty, využívat je mohou i mimo hodiny informatiky, například ve fyzice nebo matematice.
V říjnu odstartoval projekt, který testuje nové učebnice informatiky v sedmdesáti školách v Česku. Děti by se podle nich měly seznamovat se světem robotů a programování.
Nové učebnice mají nahradit stagnující výuku informatiky ve školách. Namísto psaní e-mailu nebo tvoření tabulky v Excelu by žáci měli umět rozhýbat robotické hračky.
"Ozoboti mají světelné senzory a žáci se s nimi naučí pracovat během dvouhodinovky," vysvětluje učitelka informatiky Helena Šandová z pražského Gymnázia Jana Keplera. Zobrazit 14 fotografií
Foto: Aktuálně.cz
Markéta Jakicová
12. 10. 2018 14:17
Výuka informatiky ve školách by se měla v příštích letech výrazně proměnit. Pomoci s tím mají nové učebnice, které pracují s robotickými hračkami a seznamují děti se světem programování. Výukové materiály bude dva roky testovat sedmdesát škol v Česku a potom se ministerstvo rozhodne, jestli je rozšíří do škol po celé republice. Vzdělávání v oblasti informatiky a technologií by mělo začínat už v útlém věku. Koncept počítá s tím, že už ve školce se děti seznámí s roboty prostřednictvím včeličky Bee-bot, na prvním stupni pokračují s robotickou stavebnicí a na druhém už skládají legoboty a používají je k měření v hodinách fyziky nebo chemie.
 

Právě se děje

Další zprávy