reklama
 
 

Volte komunistu Dolejše, vyzvala signatářka Charty 77

19. 10. 2012 11:32
Dolejš podle spisovatelky Procházkové svými názory a postoji deklaruje zdravý rozum

Praha - Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se rozhodla ve druhém kole senátních voleb za Prahu 8 podpořit komunistického kandidáta Jiřího Dolejše.

Učinila tak na svém blogu "výzvou k rozumu" adresovanou voličům. Procházkovou s Dolejšem pojí zejména odmítavý postoj k církevním restitucím.

Procházková voliče vyzývá, aby svého kandidáta do Senátu vybrali nikoli podle toho, odkud přichází, ale podle toho, kam míří.

"Senátní volby jsou o lidech, ne o stranách. Přečtěte si důkladně programy obou kandidátů a podívejte se, jak v Parlamentu dosud hlasovali. Jestli hlasovali ve vašem zájmu, nebo za zájmy někoho jiného," uvádí.

Dolejš podle Procházkové svými názory a postoji deklaruje zdravý rozum.

"Oceňuji, jak ve sněmovně vystupoval proti podvodu zvanému církevní restituce, zatímco Daniela Filipiová tuto zlodějnu kryje svou podporou. Přeji si, aby rozum zvítězil nad pokrytectvím. Je však na vás, jestli dáte svůj hlas českým občanům, nebo modrým kmotrům," uvádí na svém blogu Procházková, která sama v prvním kole senátních voleb neuspěla.

Ve druhém kole senátních voleb za Prahu 8 se utkají Jiří Dolejš za KSČM a občanská demokratka Daniela Filipiová.

Nynější poslanec Dolejš získal v prvním kole 22,05 procenta hlasů, někdejší ministryně zdravotnictví a současná senátorka Filipiová, která před šesti lety uspěla v jiném pražském obvodu, obdržela 21,71 procenta hlasů.

autor: ČTK | 19. 10. 2012 11:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama