Volte komunistu Dolejše, vyzvala signatářka Charty 77

ČTK ČTK
19. 10. 2012 11:32
Dolejš podle spisovatelky Procházkové svými názory a postoji deklaruje zdravý rozum
Lenka Procházková.
Lenka Procházková. | Foto: ČTK

Praha - Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se rozhodla ve druhém kole senátních voleb za Prahu 8 podpořit komunistického kandidáta Jiřího Dolejše.

Učinila tak na svém blogu "výzvou k rozumu" adresovanou voličům. Procházkovou s Dolejšem pojí zejména odmítavý postoj k církevním restitucím.

Procházková voliče vyzývá, aby svého kandidáta do Senátu vybrali nikoli podle toho, odkud přichází, ale podle toho, kam míří.

"Senátní volby jsou o lidech, ne o stranách. Přečtěte si důkladně programy obou kandidátů a podívejte se, jak v Parlamentu dosud hlasovali. Jestli hlasovali ve vašem zájmu, nebo za zájmy někoho jiného," uvádí.

Dolejš podle Procházkové svými názory a postoji deklaruje zdravý rozum.

"Oceňuji, jak ve sněmovně vystupoval proti podvodu zvanému církevní restituce, zatímco Daniela Filipiová tuto zlodějnu kryje svou podporou. Přeji si, aby rozum zvítězil nad pokrytectvím. Je však na vás, jestli dáte svůj hlas českým občanům, nebo modrým kmotrům," uvádí na svém blogu Procházková, která sama v prvním kole senátních voleb neuspěla.

Ve druhém kole senátních voleb za Prahu 8 se utkají Jiří Dolejš za KSČM a občanská demokratka Daniela Filipiová.

Nynější poslanec Dolejš získal v prvním kole 22,05 procenta hlasů, někdejší ministryně zdravotnictví a současná senátorka Filipiová, která před šesti lety uspěla v jiném pražském obvodu, obdržela 21,71 procenta hlasů.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kvalifikací ´´v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy