Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do sněmovny by překročilo ještě opoziční SPD a vládní hnutí STAN. Proti březnovému modelu si významně pohoršili Piráti, SPD i vládní TOP 09, která by se v červnu do sněmovny nedostala. Dál ztrácejí i vládní lidovci, v červnu se před ně dostalo hnutí Přísaha a Motoristé sobě. Obě strany společně uspěly ve volbách do Evropského parlamentu (EP).
Hnutí SPD podle autorů průzkumu pravděpodobně získalo v souvislosti s volbami do EP novou konkurenci pro roli reprezentanta protestních hlasů. Posiluje KSČM, která uspěla v rámci koalice STAČILO! v evropských volbách a rovněž strana PRO zůstává na zisku kolem dvou procent. "Nejsilnějším projevem voleb do EP je růst relevance strany Motoristé sobě a posílení možného zisku hnutí Přísaha, které společně výrazně uspěly v evropských volbách," dodali zástupci agentury STEM.
V porovnání s březnovým volebním modelem si hnutí ANO udrželo 32,9 procenta hlasů, ODS si o tři desetiny procentního bodu polepšila, naopak třetí Piráti a čtvrtá SPD s červnovou podporou 7,3 procenta si výrazně pohoršili, Piráti o 1,8 procentního bodu a SPD o dva procentní body. "V obou případech se dá říct, že výrazný pokles odráží i výsledky evropských voleb, ve kterých jak Piráti, tak SPD museli konstatovat velký neúspěch a ztrátu mandátů," uvedli autoři průzkumu.
Hnutí STAN si mírně polepšilo na 6,8 procenta. Do sněmovny by v červnu prošli ještě komunisté v čele se znovuzvolenou europoslankyní Kateřinou Konečnou, získali by 5,1 procenta hlasů, oproti březnu o 0,6 procentního bodu více. Ve sněmovních volbách 2021 KSČM získala 3,6 procenta hlasů a do sněmovny se nedostala.
Naproti tomu vládní TOP 09, pokud by kandidovala sama, a nikoli v koalici Spolu, by ve volbách v červnu s podporou 4,5 procenta poslanecké mandáty nezískala. To samé platí pro KDU-ČSL, pro které by v červnu hlasovalo 2,5 procenta voličů. V červnu se před ně dostala Přísaha s 3,7 procenta hlasů a Motoristé sobě s 2,7 procenta hlasů voličů.