Vláda přidá také policistům a hasičům, příští rok jim vzrostou platy o 1500 korun

ČTK ČTK
9. 12. 2019 15:53
Policistům, hasičům a příslušníkům ostatních bezpečnostních sborů se od ledna příštího roku zvýší platy o 1500 korun. Příslušné nařízení schválila vláda. Navýšení je stejné jako u zaměstnanců ve veřejné správě a u vojáků. Výjimkou jsou učitelé, kterým se tarify zvednou o osm procent.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Příslušníkům bezpečnostních sborů se stanoví stupnice základních tarifů v jedenácti tarifních třídách a v každé z nich ve dvanácti tarifních stupních. Po zvýšení by tak příslušník v nejnižší třídě a nejnižším stupni měl dostat v základním tarifu 19 210 korun, v nejvyšší kategorii pak 61 520 korun.

Kromě policistů a hasičů se vládním nařízením zvednou tarify příslušníkům Úřadu pro zahraniční styky a informace, Bezpečnostní informační služby, Vězeňské služby, Celní správy a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Příslušníkům, kteří vykonávají službu ve dvousměnném, třísměnném nebo nepřetržitém režimu služby, stoupnou tarify o dalších deset procent. Například pro výjezdového hasiče či strojníka s praxí do tří let tak půjde o více než šestiprocentní zvýšení platu, uvedlo ministerstvo.

Podle informací Unie bezpečnostních složek ze září letošního roku činí průměrný plat policistů přibližně 43 tisíc korun, v reálu ale řadoví policisté dostávají okolo 30 tisíc korun hrubého. Nástupní plat policistů se pohybuje okolo 24 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy