Vláda přidá také policistům a hasičům, příští rok jim vzrostou platy o 1500 korun

ČTK ČTK
9. 12. 2019 15:53
Policistům, hasičům a příslušníkům ostatních bezpečnostních sborů se od ledna příštího roku zvýší platy o 1500 korun. Příslušné nařízení schválila vláda. Navýšení je stejné jako u zaměstnanců ve veřejné správě a u vojáků. Výjimkou jsou učitelé, kterým se tarify zvednou o osm procent.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Příslušníkům bezpečnostních sborů se stanoví stupnice základních tarifů v jedenácti tarifních třídách a v každé z nich ve dvanácti tarifních stupních. Po zvýšení by tak příslušník v nejnižší třídě a nejnižším stupni měl dostat v základním tarifu 19 210 korun, v nejvyšší kategorii pak 61 520 korun.

Kromě policistů a hasičů se vládním nařízením zvednou tarify příslušníkům Úřadu pro zahraniční styky a informace, Bezpečnostní informační služby, Vězeňské služby, Celní správy a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Příslušníkům, kteří vykonávají službu ve dvousměnném, třísměnném nebo nepřetržitém režimu služby, stoupnou tarify o dalších deset procent. Například pro výjezdového hasiče či strojníka s praxí do tří let tak půjde o více než šestiprocentní zvýšení platu, uvedlo ministerstvo.

Podle informací Unie bezpečnostních složek ze září letošního roku činí průměrný plat policistů přibližně 43 tisíc korun, v reálu ale řadoví policisté dostávají okolo 30 tisíc korun hrubého. Nástupní plat policistů se pohybuje okolo 24 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy