Ve filmu Lída Baarová vystupuje český neonacista Pytel

Domácí Domácí
24. 6. 2015 17:29
Jaromír Pytel byl členem jak zrušené Dělnické strany, tak její následovnice Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).
Jaromír Pytel (vlevo) na fotografii s Filipem Renčem
Jaromír Pytel (vlevo) na fotografii s Filipem Renčem | Foto: Klub válečné historie při WPEP

Praha - V připravovaném filmu Lída Baarová režiséra Filipa Renče si vedlejší postavu jednoho z nacistů zahrál známý český neonacista Jaromír Pytel.

Fotografie Pytla a režiséra Renče se objevila na facebookovém profilu Klubu vojenské historie. Podle popisu pod fotografií klub podepsal smlouvu s produkcí, uvedl server Hrebenar.eu.

Jaromír Pytel se angažuje v uskupení W.P.E.P. (White Power European Patriots). V minulosti byl členem dnes už rozpuštěné neonacistické Dělnické strany.

Poté ve Vandasově straně DSSS působil jako tajemník českobudějovické pobočky. Pytel byl v prosinci 2011 odvolán za nevhodné veřejné vystupování jako funkcionář DSSS.

Pytel se angažoval i v násilných protiromských demonstracích v Českých Budějovicích v roce 2013, kdy šel v čele tzv. "slušných občanů".

V komparzu žádný neonacista nebyl

Režisér Filip Renč pro server Lidovky.cz řekl, že neonacisté ve filmu nevystupují. "Je to nesmysl," uvedl.

"Komparz zajišťovalo komparzní oddělení. Měli jsme stovky komparzistů a opravdu nemohu vědět, kdo je kdo. Uniformy měli jen proto, že se jedná o historický film," vysvětlil.

Renč prý identitu komparzu nikdy neřešil a v budoucnu ani řešit nebude, napsal server Lidovky.cz.

Samotný Jaromír Pytel spojení s neonacisty důrazně odmítl. "Nevím, kde to vzali. Jsme klub vojenské historie a děláme jak Němce, tak Američany," řekl Pytel.

 

Právě se děje

před 25 minutami

České dráhy si u tří bank otevřely rámcové úvěry za 8,5 miliardy korun

České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. České dráhy loni kvůli pandemii jen na tržbách ztratily více než čtyři miliardy korun.

Dopravce se na úvěrech dohodl s Raiffeisenbank, UniCredit Bank a VÚB.

"O více než čtyři miliardy nižší tržby v roce 2020 a další propad příjmů z přepravy cestujících v důsledku současných protiepidemických opatření způsobily, že České dráhy mají méně peněz na investice do svého rozvoje. A přesto, že realizujeme úspory, kde se dá, na nákup techniky ani na rozvoj zázemí pro její údržbu rezignovat nemůžeme. Ve smlouvách s kraji a státem jsme slíbili nové vlaky a tento závazek splníme. Je to investice do budoucnosti," uvedl šéf Českých drah Ivan Bednárik. Podle něj je společnost podle všech ekonomických ukazatelů i přes ztráty nadále silná a spolehlivá firma se zdravým zadlužením.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Zelení vyzvali ke spolupráci ve volbách menší subjekty nalevo od středu

Po odstoupení od plánu vytvořit se sociálními demokraty předvolební blok nalevo od politického spektra chtějí Zelení oslovit pro spolupráci v říjnových sněmovních volbách menší iniciativy a osobnosti veřejného života. Ve středu představili výzvu "Nečekejte, přidejte se" pro vznik projektu, který bude usilovat o demokratickou, sociální a ekologickou politiku.

"Směr, kterým se ČSSD vydala, není slučitelná se zelenou politikou," řekl novinářům k výsledkům víkendového sjezdu sociálních demokratů a ukončení jednání spolupředseda Zelených Michal Berg. Podle spolupředsedkyně Magdaleny Davis je třeba urychlit dialog s jinými subjekty i jednotlivci. "Jsme přesvědčeni, že výzva je aktuální a důležitá, nemůžeme si dovolit čekat, jak uspějí ve volbách další subjekty," uvedla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy