Ve filmu Lída Baarová vystupuje český neonacista Pytel

Domácí Domácí
24. 6. 2015 17:29
Jaromír Pytel byl členem jak zrušené Dělnické strany, tak její následovnice Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).
Jaromír Pytel (vlevo) na fotografii s Filipem Renčem
Jaromír Pytel (vlevo) na fotografii s Filipem Renčem | Foto: Klub válečné historie při WPEP

Praha - V připravovaném filmu Lída Baarová režiséra Filipa Renče si vedlejší postavu jednoho z nacistů zahrál známý český neonacista Jaromír Pytel.

Fotografie Pytla a režiséra Renče se objevila na facebookovém profilu Klubu vojenské historie. Podle popisu pod fotografií klub podepsal smlouvu s produkcí, uvedl server Hrebenar.eu.

Jaromír Pytel se angažuje v uskupení W.P.E.P. (White Power European Patriots). V minulosti byl členem dnes už rozpuštěné neonacistické Dělnické strany.

Poté ve Vandasově straně DSSS působil jako tajemník českobudějovické pobočky. Pytel byl v prosinci 2011 odvolán za nevhodné veřejné vystupování jako funkcionář DSSS.

Pytel se angažoval i v násilných protiromských demonstracích v Českých Budějovicích v roce 2013, kdy šel v čele tzv. "slušných občanů".

V komparzu žádný neonacista nebyl

Režisér Filip Renč pro server Lidovky.cz řekl, že neonacisté ve filmu nevystupují. "Je to nesmysl," uvedl.

"Komparz zajišťovalo komparzní oddělení. Měli jsme stovky komparzistů a opravdu nemohu vědět, kdo je kdo. Uniformy měli jen proto, že se jedná o historický film," vysvětlil.

Renč prý identitu komparzu nikdy neřešil a v budoucnu ani řešit nebude, napsal server Lidovky.cz.

Samotný Jaromír Pytel spojení s neonacisty důrazně odmítl. "Nevím, kde to vzali. Jsme klub vojenské historie a děláme jak Němce, tak Američany," řekl Pytel.

 

Právě se děje

Další zprávy