Zemřel podnikatel Peter Kovarčík, případ vyšetřuje policie

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 24. 3. 2015 15:44
Kovarčík se v současné době podílel jako producent na filmu o Lídě Baarové a muzikálu Mamma Mia.
Petr Kovarčík.
Petr Kovarčík. | Foto: Profimedia.cz

Praha - Ve věku 61 let zemřel podnikatel a producent Peter Kovarčík, který se v současné době podílel na přípravě filmu o Lídě Baarové. Budoucnost projektu však jeho úmrtí neovlivní.

Policie vyloučila cizí zavinění, jako předběžnou příčinu stanovila zdravotní komplikace. Producent zřejmě zemřel nešťastnou náhodou. Prý uklouzl ve své koupelně.

Kriminalisté vyjížděli do bytu v Mánesově ulici v pondělí ve večerních hodinách na základě telefonátu od svědka, který Kovarčíka našel.

Nešťastná náhoda

"Přivolaný lékař na místě nedokázal jednoznačně určit příčinu smrti, vzhledem k tomu byla nařízena soudní pitva. Podle jejích prvotních výsledků bylo cizí zavinění vyloučeno a jako příčina smrti byla předběžně stanovena zdravotní komplikace. Případem se kriminalisté nadále zabývají,“řekla serveru Novinky.cz pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.

Peter Kovarčík
Peter Kovarčík | Foto: ČTK

Podle serveru tak nešlo o sebevraždu, ale o nešťastnou náhodu.

"Tělo zesnulého bylo nalezeno v koupelně, muž patrně uklouzl a uhodil se hlavou do umyvadla. Několik dnů se neozýval přátelům a spolupracovníkům, ti proto zalarmovali policii. Strážci pořádku bohužel nalezli už jen jeho mrtvé tělo," řekl nejmenovaný zdroj.

Projekty to neovlivní

Kovarčík se kromě připravovaného filmu o prvorepublikové filmové hvězdě Baarové podílel producentsky i na muzikálu Mamma Mia a předávání Cen Thálie.

"Vyhlašování cen se v sobotu 28. března v Národním divadle uskuteční podle plánu," řekl prezident asociace Jiří Hromada.

A protože se leccos z programu natáčelo dopředu, uvedeno bude i video, které Kovarčík pro tento slavnostní večer natočil ke 25. výročí Herecké asociace.

"Nešťastné úmrtí pana Kovarčíka neovlivní ani připravovaný celovečerní film o Lídě Baarové," řekl producent Jiří Jurtin ze společnosti Nogup Agency.

Režisér Filip Renč začne natáčet v první polovině dubna. "Malé zdržení způsobilo jen hledání vhodných lokací," uvedl Jurtin a vysvětlil, že zesnulý podnikatel byl především marketingovým specialistou těchto projektů a podílel se na jejich propagaci. "O film jako takový jsme se postarali už loni na podzim," dodal Jurtin.

Blízký přítel exprezidenta Klause

Producent patřil mimo jiné k dlouholetým přátelům někdejšího prezidenta Václava Klause. Býval blízký ODS a jeho firma Teleaxis byla spojována s financováním strany.

V minulosti organizoval i několik tenisových akcí. Největší z nich byl halový turnaj ATP Czech Indoor v Ostravě, který měl pět ročníků.

Ten poslední v roce 1998 s dotací milion dolarů vyhrál hvězdný Američan Andre Agassi. O rok později byl turnaj kvůli nedostatku financí zrušen, stejně jako exhibice žen v Brně.

Kovarčík pořádal i turnaje okruhu veteránů a podílel se na akci ATP v Praze.

Před lety se angažoval i v pořádání golfových turnajů na Karlštejně nebo v Čeladné.

 

Právě se děje

před 11 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy