Kde byla schůzka a o čem se mluvilo? Prymula si protiřečí, Faltýnkova verze se liší

Domácí Domácí
23. 10. 2020 18:55
Ačkoliv ministr zdravotnictví Roman Prymula neustále apeluje na dodržování opatření, sám byl ve středu večer přistižen při tajné schůzce v restauraci, která měla být tou dobou uzavřená, navíc neměl roušku. Navzdory tomu, že ještě ráno ministr tvrdil, že schůzka v restauraci proběhla, odpoledne již argumentoval tím, že jednání se odehrálo v prostorách vyšehradské kapituly. Ta to však vyvrátila.
Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek | Foto: Lukáš Bíba

Faltýnek: Kafe v uzavřené restauraci

Jako první situaci komentoval v pátek ráno ve sněmovně Jaroslav Faltýnek poté, co jej kolegové vyzvali, aby situaci vysvětlit. Faltýnek uvedl, že iniciátorem schůzky byl on. Ministra zdravotnictví Prymulu o setkání podle svých slov poprosil, neboť chtěl být informován o aktuální situaci a současně s ním chtěl probrat misi lékařů z USA v Česku.

"Potkali jsme se ve středu večer v uzavřené restauraci v salonku, kde jsme to prodiskutovali u kafe," uvedl Faltýnek. "Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě," konstatoval. 

Faltýnek řekl, že s Prymulou probíral misi vojenských zdravotníků z USA. Prymula ale Respektu řekl, že tématem jednání byla mimořádná opatření a také to, co by měl ministr vylepšit z hlediska komunikace. Odpoledne pak doplnil, že řešili také problematiku plošného testování v Moravskoslezském kraji. To uvedl také další účastník schůzky, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy