Kde byla schůzka a o čem se mluvilo? Prymula si protiřečí, Faltýnkova verze se liší

Domácí Domácí
23. 10. 2020 18:55
Ačkoliv ministr zdravotnictví Roman Prymula neustále apeluje na dodržování opatření, sám byl ve středu večer přistižen při tajné schůzce v restauraci, která měla být tou dobou uzavřená, navíc neměl roušku. Navzdory tomu, že ještě ráno ministr tvrdil, že schůzka v restauraci proběhla, odpoledne již argumentoval tím, že jednání se odehrálo v prostorách vyšehradské kapituly. Ta to však vyvrátila.
Ministr zdravotnictví Roman Prymula během ranního rozhovoru s novináři Týdeníku Respekt. 23. 10. 2020.
Ministr zdravotnictví Roman Prymula během ranního rozhovoru s novináři Týdeníku Respekt. 23. 10. 2020. | Foto: Milan Jaroš / Týdeník Respekt

Prymula: Jednání bylo v salonku restaurace

S fotografiemi ze schůzky dopoledne konfrontoval ministra zdravotnictví týdeník Respekt. 

"Já jsem byl v salonku, neviděl jsem tam, kde to jednání mělo být, přijel jsem na uvedenou adresu," snažil se své počínání ještě dopoledne omluvit Prymula. Poté ale připustil, že od začátku věděl, že jednání proběhne v objektu restaurace. 

Ředitel ostravské fakultní nemocnice však dál mluví o salonku. "Nebyl jsem nikde v restauraci… bylo to v takovém uzavřeném salonku." Podle něj restaurace byla zavřená a byla v ní tma. "Jestli tam byly další schůzky nebo další jednání k jinému tématu, nevím." Nedomnívá se, že by porušil nějaké nařízení. "Já ten pocit nemám, ani v tu chvíli jsem ten pocit neměl. Šel jsem prostě na jednání, nebyl zákaz vycházení," uvedl.

 

Právě se děje

Další zprávy