Video: Odstoupím, když si to veřejnost bude přát, řekl Prymula Respektu

Týdeník Respekt
23. 10. 2020 11:31
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) je podle svých slov připraven rezignovat, pokud si to bude veřejnost přát. Ministr pro Respekt komentoval schůzku, která se konala proti vládním pravidlům ve středu pozdě večer v restauraci na Vyšehradě. Prymula si myslí, že toho zase tolik neprovedl, nevěděl prý, že se jedná o objekt restaurace. K rezignaci ho později vyzval i premiér Andrej Babiš.
Prymula pro časopis Respekt: Odstoupím, když si to veřejnost bude přát | Video: Respekt

Článek týdeníku Respekt o ranním rozhovoru s ministrem Romanem Prymulou najdete ZDE.  

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy