Kde byla schůzka a o čem se mluvilo? Prymula si protiřečí, Faltýnkova verze se liší

Domácí Domácí
23. 10. 2020 18:55
Ačkoliv ministr zdravotnictví Roman Prymula neustále apeluje na dodržování opatření, sám byl ve středu večer přistižen při tajné schůzce v restauraci, která měla být tou dobou uzavřená, navíc neměl roušku. Navzdory tomu, že ještě ráno ministr tvrdil, že schůzka v restauraci proběhla, odpoledne již argumentoval tím, že jednání se odehrálo v prostorách vyšehradské kapituly. Ta to však vyvrátila.
Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek | Foto: Lukáš Bíba

Faltýnek: Kafe v uzavřené restauraci

Jako první situaci komentoval v pátek ráno ve sněmovně Jaroslav Faltýnek poté, co jej kolegové vyzvali, aby situaci vysvětlit. Faltýnek uvedl, že iniciátorem schůzky byl on. Ministra zdravotnictví Prymulu o setkání podle svých slov poprosil, neboť chtěl být informován o aktuální situaci a současně s ním chtěl probrat misi lékařů z USA v Česku.

"Potkali jsme se ve středu večer v uzavřené restauraci v salonku, kde jsme to prodiskutovali u kafe," uvedl Faltýnek. "Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě," konstatoval. 

Faltýnek řekl, že s Prymulou probíral misi vojenských zdravotníků z USA. Prymula ale Respektu řekl, že tématem jednání byla mimořádná opatření a také to, co by měl ministr vylepšit z hlediska komunikace. Odpoledne pak doplnil, že řešili také problematiku plošného testování v Moravskoslezském kraji. To uvedl také další účastník schůzky, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy