V Praze se srazila tramvaj a sanitka, dva lidé zraněni

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 16. 11. 2013 17:50
Sanitka podle mluvčí záchranné služby nevezla pacienta.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - U Prašného mostu v Praze se v sobotu krátce před 11:00 srazila tramvaj se sanitkou.

"Při nehodě se zranil řidič sanitky a jeho spolujezdec, oba byli převezeni do nemocnice," řekl mluvčí policie Jan Daněk.

V tramvaji se nikomu nic nestalo a sanitka nevezla pacienta, dodala mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Podle Ernestové sanitka havarovala při cestě za pacientem. Jednoho z posádky převezla do nemocnice náhodně kolemjedoucí sanitka Středočeského kraje.

Otřesy mozku, zhmožděniny a zlomenina

Druhý řidič zůstal zaklíněný, po vyproštění byl také převezen do nemocnice. Ani jeden nebyl v bezprostředním ohrožení života. "Oba utrpěli otřes mozku, zhmožděniny a řidič navíc zlomeninu dolní končetiny," dodala mluvčí.

Podle předběžných informací policie jel řidič sanitky po ulici Milady Horákové ve směru z centra se zapnutými majáky. Při snaze otočit se přes tramvajový pás do opačného směru se srazil s tramvajovou soupravou, která jela směrem do centra, uvedl Daněk.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy