Při nehodě na Kladensku zemřela řidička osobního auta

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 11. 2013 20:15
U Třebusic na Kladensku se v pátek stala nehoda, zemřel při ní člověk
Foto: Thinkstock

Třebusice (Kladensko) - Na 14. kilometru silnice R7 u Třebusic na Kladensku se v pátek srazilo osobní auto s nákladním vozem.

"Nehodu nepřežila řidička osobního auta, její spolujezdec utrpěl těžké zranění," uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Silnice je ve směru na Slaný uzavřená, provoz by měl být obnoven po 23:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala krátce před 18:30. "Příčinu stále zjišťujeme. Těžce zraněný muž byl převezen do střešovické nemocnice," sdělila mluvčí.

Policisté odklánějí dopravu na 9. kilometru silnice u obce Knovíz, zpátky na R7 se řidiči mohou vrátit na 18. kilometru u obce Knovíz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy