Daňová Kobra zabavila kvůli podvodům majetek za 170 milionů

ČTK ČTK
3. 4. 2015 11:33
Ve firmách, které údajně způsobily škodu 300 milionů, figurovali bílí koně. Pachatelům hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Dvůr Králové nad Labem - V kauze údajných daňových úniků na Kladensku se škodou 300 milionů korun zajistil speciální tým policie a finanční správy Kobra majetek v hodnotě 170 milionů korun.

Hlavní část zajištěného majetku ale tvoří pohledávka za 115 milionů korun. Novinářům to ve Dvoře Králové nad Labem řekli představitelé týmu Kobra. Vyšetřování případu podle nich potrvá měsíce.

V případu, který policie zveřejnila po zátahu na začátku února, je obviněno 29 lidí. Podle policie několik desítek obchodních společností údajně od roku 2011 vykazovalo vysoké obraty ze stavebních činností a každý měsíc uplatňovalo nároky na vyplacení nadměrných odpočtů DPH.

Firmy, v nichž jako jednatelé údajně působili takzvaní bílí koně, však neměly vykonávat žádnou činnost, neměly vést účetnictví a měly vykazovat jen minimální pohyby na bankovních účtech.

Hlavním pachatelům hrozí až deset let vězení

Hlavním pachatelům v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. Zásah proti skupině z Kladenska s krycím názvem Uhlí začal 3. února. Členové Kobry zasahovali na 38 místech v Česku, zejména pak ve Středočeském kraji.

Tým Kobra funguje od poloviny loňského června. Tým od té doby oznámil rozkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky, pohonnými hmotami nebo cigaretami. Další kauzy se týkaly daňových úniků v oblasti reklamy, při obchodech s toaletním papírem či vývozem tiskařských strojů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy