V Hulíně na silvestra spadl do rybníka velbloud, hasiči ho vytáhli bagrem

Domácí Domácí
2. 1. 2019 15:09
Skutečně kuriózní silvestrovský zásah řešili středočeští hasiči v obci Hulín na Příbramsku. Do tamního rybníka spadl velbloud a uvázl v něm. Majitelka se jej nejprve vlastními silami snažila vyprostit sama, to se jí ale nepodařilo, tak zavolala na místo hasiče.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Operační důstojník k události vyslal hasiče ze stanice Sedlčany a zároveň lezecké družstvo ze stanice Benešov," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zásah komplikovalo především oplocení kolem rybníka, v němž velbloud uvázl, ale také bahno.

Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Po necelé hodině hasiči velblouda vyprostili z oplocení a dostali ho za pomoci bagru zpět na břeh, kde ho následně prohlédl veterinář," dodal mluvčí.

Velbloud pocházel z nedaleké minizoo v penzionu Resort Hulín, pád do rybníka i následné vyproštění zvíře přežilo bez újmy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy