Klokan Zuzaňák unikal na Královéhradecku 11 dnů, policisté se museli ozbrojit narkotizační foukačkou

ČTK ČTK
18. 6. 2018 16:10
"V minulosti jsme chytali například pštrosa, zebru, nosála, mývala, čínské prase, hodně hadů," popsala policejní mluvčí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedia Commons

Hradec Králové - Strážníkům městské policie v Hradci Králové se v noci se soboty na neděli podařilo odchytit klokana, který svému majiteli z obce Divec nedaleko Hradce utekl 5. června. Zvíře strážníci v pořádku předali majiteli, řekla mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Asi hodinu před sobotní půlnocí dostali strážníci od svědků oznámení, že se klokan objevil v kukuřičném poli v okrajové části města ve směru na Slatinu. "Na místo byla okamžitě vyslána odchytová služba. Strážníci klokana zasáhli z foukačky několika narkotizačními střelami. Zvíře sledovali a o půl druhé ráno se jim podařilo omámeného klokana chytit," uvedla Kněžourová.

Strážníci po klokanovi pátrali zhruba týden, blízko jeho lapení byli minulé úterý. Klokan, ač byl zasažen narkotizační střelou, však chytačům unikl. Klokan jménem Zuzaňák podle místních médií utekl chovateli, když protrhl oplocení nového výběhu. Celkem má chovatel pět klokanů.

Klokana zatím strážníci podle Kněžourové nechytali. "V minulosti jsme chytali například pštrosa, zebru, nosála, mývala, čínské prase, hodně hadů," řekla.

Klokana museli minulý týden odchytávat také hasiči a policisté v opuštěném důlním areálu v Paskově na Frýdecko-Místecku. Asi metr vysoký samec sem utekl majitelce ze špatně zavřené ohrady v nedalekém Vratimově. Nahánění v areálu bývalého Dolu Paskov trvalo v pátek ráno asi půl hodiny, nakonec na klokana skočil jeden z hasičů a zvíře skončilo v jeho náručí.

 

Právě se děje

Další zprávy