Německou dálnici ucpali buvoli. Pobíhali mezi auty, na několik hodin zastavili dopravu

ČTK ČTK
14. 5. 2018 12:23
Zvířata se podařilo odchytit až ráno, když je omámila veterinářka z kolínské zoologické zahrady.
Buvoli - ilustrační foto.
Buvoli - ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Berlín - Na dálnici A 3 poblíž západoněmeckého Leverkusenu se v noci na pondělí zaběhla pětice buvolů. Policie a hasiči na místě zasahovali devět hodin a podle agentury DPA se tvořily kolony. Zvířata se podařilo odchytit až ráno.

Dálnice A 3 patří k nejvýznamnějším v Německu a vede od nizozemských až k rakouským hranicím. Situaci, která se na ní vytvořila v noci, by však člověk čekal spíš v zemích jižní a jihovýchodní Asie, odkud domestikovaná forma asijského tura pochází, poznamenává deník Bild.

Hasiči a policisté se několik hodin pokoušeli vyhnat mohutná zvířata, která pobíhala po dálnici mezi mimoúrovňovými křižovatkami Langenfeld a Leverkusen. Dopravní tepna musela být v obou směrech uzavřena.

Pět zvířat, mezi nimi jedna kráva a dvě telata, podle úřadů uteklo z nedaleké louky a mezi nájezdem Opladen a křižovatkou Leverkusen vběhlo na dálnici.

S pomocí dvou nákladních automobilů, které stály v zácpě, a několika policejních vozů policie buvoly nejdřív obklíčila. Vyhnat se je ale nedařilo. Naopak, někteří buvoli začali pobíhat mezi automobily.

Až přivolaná zvěrolékařka z kolínské zoo zvířata uspala. S pomocí jeřábu kolínských hasičů a za asistence místního farmáře se pak buvoly podařilo naložit a odvézt zpět na jejich louku, uvedla policejní mluvčí. Jeden býk se podle hasičů zaklínil do svodidel a musel být vysvobozen. Zranění ale neutrpěl.

Buvol domácí patří mezi nejdůležitější domácí zvířata zejména v tropických a subtropických oblastech. V Evropě se chová hlavně v Makedonii, Rumunsku a Maďarsku. Dosahuje hmotnosti až 900 kilogramů.

 

Právě se děje

Další zprávy