Policie vyšetřuje vykrádání aut ve vlacích v Nymburku

ČTK ČTK
8. 7. 2015 20:47
Dva pachatelé krádeží navigací a airbagů jsou zaměstnanci Českých drah, škoda činí 22 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Policie vyšetřuje vykrádání převážených nových aut na seřaďovacím nádraží v Nymburku. Pachatelé brali navigace a airbagy, dva z nich jsou zaměstnanci Českých drah. Škoda je 22 milionů korun. Ve středu policie sbírala na nymburském nádraží důkazy, uvedla televize Nova.

"Ta škoda opravdu přesahuje za poslední tři roky 20 milionů korun," řekl Nově vedoucí policejního územního odboru Nymburk Marek Jirouš.

Vykradená vozidla mířila přes nymburské nádraží do zahraničí, zejména do Německa a přes Hamburk i dál.

Ukradené díly pachatelé předávali překupníkovi. Do aut se podle Novy dostávali bez porušení zámků, chybějící navigace a airbagy byly většinou odhaleny až v Německu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy