Tramvaj ujela z vozovny. Řidič ji pronásledoval na kole

Michal Štůsek Michal Štůsek
16. 6. 2010 12:39
Soupravu se podařilo zastavit až poté, co ujela asi jeden kilometr
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kuriózní nehoda se stala v úterý večer v pražském Motole. Zaměstnancům Dopravního podniku Praha (DPP) ujela z vozovny tramvaj.

"Jela asi jeden kilometr po Plzeňské ulici směrem na centrum," řekl Aktuálně.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčí dopravního podniku Ilony Vysoudilové se podařilo soupravu zastavit až vypnutím proudu v trolejích. Mezitím stačila tramvaj projet dvěma zastávkami.

Proč k pochybení došlo, v tuto chvíli vyšetřuje pražská policie i DPP.

Drápal Aktuálně.cz vysvětlil, že na vině je zřejmě chybná manipulace s tramvají. Zaměstnanec dopravního podniku ji prý zastavil v úseku, který není pod elektrickým napětím. Souprava se náhle rozjela, poškodila vrata vozovny a vyjela na Plzeňskou ulici.

Řidič se tramvaj pokusil dohnat na kole a za jízdy do ní naskočit. To se mu však nepodařilo a naopak se při své snaze lehce zranil.

Drážní inspekce odhaduje vzniklou škodu na třicet tisíc korun. Z toho deset na tramvaji a zbytek na kolejích a dveřích z vozovny. O viníkovi nehody rozhodne až další vyšetřování, to by podle Ilony Vysoudilové mělo být hotové do tří týdnů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 52 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy