Vojáka Tomáše Procházku pohřbí v Prachaticích. Podívejte se, jak si ho lidé pamatují

Vojáka Tomáše Procházku pohřbí v Prachaticích. Podívejte se, jak si ho lidé pamatují
Rotného Tomáše Procházku, který v pondělí padl v Afghánistánu, pohřbí s vojenskými poctami. Souhlasila s tím jeho rodina. Pohřeb proběhne v Prachaticích, kde se narodil. "Jsem z Liberce a chystáme se tam, určitě to vypadá na Prachatice, má tam rodinu," řekl Aktuálně.cz jeho kamarád Jaroslav Mucha.
Procházka věnoval spoustu času tréninku psů, jednoho trénoval pro vyhledávání výbušnin a cvičil také psa pro stráž.
Přátelé na něj vzpomínají jako na veselou povahu s nezaměnitelným smyslem pro humor.
"Nebyl jsem s ním v každodenním styku, ale vím, že to byl voják profesionál a velice dobrý kynolog a psovod, měl to srdíčko pro psy. Navíc to byl výborný kamarád a parťák," říká podplukovník Andrej Vítek, Procházkův velitel.
Foto: Lenka Rytychová
Markéta Jakicová
26. 10. 2018 14:40
Padlého vojáka Tomáše Procházku pochovají s vojenskými poctami v jeho rodných Prachaticích. Aktuálně.cz to potvrdili jeho blízcí. Termín upřesnilo ministerstvo obrany: 7. listopadu. Procházka před odjezdem do Afghánistánu sloužil na kynologické stanici v Grabštějně u Chotyně. Psům se plánoval věnovat i po poslední cestě na vojenskou misi. Podívejte se na snímky, které ho připomínají tak, jak si ho pamatují jeho nejbližší - v obklopení čtyřnohých přátel.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy