Teploty v týdnu vystoupají až na deset stupňů nad nulou, mrznout bude jen v noci

ČTK ČTK
9. 1. 2023 8:13
V týdnu může v Česku ve vyšších polohách sněžit, ale teploty vystoupají až na deset stupňů nad nulou. Mrznout bude zřejmě jen v noci. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Po celý týden bude zataženo až oblačno.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Mraky přinesou podle předpovědi každý den v tomto týdnu déšť nebo přeháňky. Zvláště na horách budou srážky četnější a může se tam objevit i sníh. V pondělí by se mohly večer na východě vyskytnout sněhové srážky v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky. V úterý a čtvrtek by mohlo sněžit také v nižších polohách, nad 400 metrů. V pátek a o víkendu potom zřejmě nasněží, nebo se objeví smíšené srážky zase spíše ve vyšších polohách.

Teploty budou kolísat a v jednotlivých částech země se mohou značně lišit. Na pondělí předpovídají meteorologové tři až sedm stupňů, ale na východě může teploměr ukázat až devět stupňů Celsia. V úterý budou teploty podobné. Ve středu se mírně ochladí na dva až šest stupňů nad nulou přes den, v Čechách však může být výrazně tepleji, a to až deset stupňů.

Ve čtvrtek bude opět tři až sedm stupňů. V pátek se oteplí na šest až deset stupňů, ale na Moravě a ve Slezsku bude asi chladněji s teplotami mezi dvěma až šesti stupni. O víkendu a na začátku příštího týdne se teploty budou pohybovat mezi dvěma až sedmi stupni.

Mráz by se mohl objevit jen v noci, ale jen mírný. V noci na úterý očekávají meteorologové teploty mezi nulou a plus čtyřmi stupni. Nejchladněji bude asi v noci na středu, a to mezi jedním stupněm nad nulou a minus třemi stupni. V noci na čtvrtek pak bude zase mezi plus čtyřmi stupni a nulou a v noci na pátek plus tři až minus dva stupně. O víkendu budou noční teploty mezi čtyřmi stupni nad nulou a minus jedním stupněm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy