"Je třeba si uvědomit, že feministický vývoj není nikdy lineární. Vždycky se můžeme vrátit zpátky. Když se podíváme, tak se všude po světě v současnosti poměrně znatelně omezují reprodukční práva. To není tak, že my jsme teďka vybojovali právo na přístup k interrupci a to už nám nikdy nikdo nevezme. Bylo by to krásné, ale takhle to nefunguje," říká v rozhovoru Koldová.
Podle Vusilović je důležité uvědomit si, že feminismus není jen o ženách. "Nevztahujeme ho jen na ně. Není téma, které by nebylo feministické."
To, že se lidé ve veřejném prostoru navzájem kritizují a porovnávají své pozice, a to i v rámci feminismu, je podle autorek Druhé směny správně. "Jak jinak se máme posunovat dál, než když si třeba řekneme: 'dneska ses strašně povyšovala'. Myslím si, že je důležité se kritizovat navzájem, protože jinak se k ničemu nedostaneme," komentuje Vusilović. Koldová dodává, že když debatuje nad tím, co komu je a není příjemné, kultivujeme tím společnost.
A jak vnímají zakladatelky magazínu Druhá směna, že se někdejší kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová odmítla prohlásit za feministku? "Nejde ani tak o to slovo, jako o to, jestli vnímá jenom svoje vlastní postavení nebo i postavení jiných žen. Má určitě historii, kdy se snažila nějaké feministické principy do politiky přinášet. Zároveň v rámci kampaně vyzdvihovala především to, že pro české ženy udělá hodně už tím, že bude potenciálně první ženská prezidentka. Ale tak to úplně není, tím se v jejich životních poměrech nic nezmění," dodává Koldová.