Českého řidiče kamionu, který nebezpečně předjížděl na dálnici, vydal soud do Německa

29. 5. 2019 16:07
Krajský soud v Brně ve středu vydal do Německa řidiče kamionu Jaroslava Novotného, který počátkem roku v Německu nebezpečně předjížděl a ohrozil autobus. Muž se bude v Německu zpovídat z pokusu o vraždu. Jeho manévr, za který skončil v březnu ve vazbě, zachytila palubní kamera z kabiny předjížděného nákladního vozu.
Profesionální řidič natočil nebezpečné předjíždění kamionu vsetínské firmy Mikostar, které mohlo skončit čelní srážkou s autobusem. | Video: Aktuálně.cz

 Na rozhodnutí soudu upozornil server iDnes.cz. Podle serveru soudce Martin Vrbík uvedl, že soud neměl jinou možnost a měl povinnost vyhovět evropskému zatýkacímu rozkazu. Řidič řekl, že je mu to líto a nechtěl nikomu ublížit.

Případ se stal letos v lednu na silnici B12 v Bavorsku v německo-českém pohraničí. Dvaapadesátiletý řidič tehdy předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu.

Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Německá média informovala o tom, že by kolize měla katastrofální následky. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce.

 

Právě se děje

Další zprávy