reklama
 
 

Soud s uhlobarony stál dosud 26 milionů za právníky

15. 5. 2013 7:00
Takovou částku zaplatil úřad ministra Kalouska za služby renomované advokátní kanceláře

Praha - Soud kvůli divoké privatizaci Mostecké uhelné společnosti teprve začal, český stát už vynaložil jen na právníky 26 milionů korun, píše v úterním vydání deník Insider.

To je částka, kterou zaplatilo ke dnešku ministerstvo financí za služby renomované právní kanceláře, již najalo ve snaze nárokovat odškodné z částek obstavených nyní na švýcarských účtech. Švýcarské úřady obžalovaným zablokovaly asi 13,9 miliardy korun.

"Advokátní kanceláři PRK Partners bylo doposud zaplaceno zhruba 26 milionů korun," cituje Insider mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba.

Česko nyní míří k podání civilní žaloby a cenu za ni advokátka Hana Marvanová předpověděla před mnoha měsíci na 27 milionů.

"Česká republika bude muset zaplatit na soudním poplatku 20 milionů korun a na nákladech advokátní kanceláře přibližně 7 milionů korun. Jsou to náklady, které nemusela země vynaložit, kdyby se včas připojila k trestnímu řízení vedenému proti obviněným," řekla už dříve Marvanová, když kritizovala liknavý postup českých úřadů k vyšetřování ve Švýcarsku.

Ministerstvo dnes její slova odmítá. "Stálo by to mnohem více a možnost dostat se k penězům by byla v podstatě stejná," tvrdí Jakob.

Čtěte v deníku Insider:

Kolik nakonec bude stát soudní proces v Bellinzoně české daňové poplatníky? A za co a komu zaplatí?

autoři: Radek Nohl, Tereza Šídlová | 15. 5. 2013 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama