Smetana prošel první prohlídkou. Zatím bude na Pankráci

Radek Nohl Radek Nohl
23. 4. 2012 21:19
Bývalý řidič MHD, který kreslil politikům tykadla, se vydal policii při demonstraci

Praha - Roman Smetana, který byl odsouzen ke sto dnům vězení za to, že kreslil tykadla politikům na předvolebních billboardech, zůstane minimálně tento týden v pražské věznici Pankrác.

Tam byl bývalý řidič olomoucké MHD převezen poté, co se během sobotní demonstrace odborů vydal policistům.

Podle mluvčího pankrácké věznice Jiřího Dolejše prošel Smetana v pondělí první vstupní prohlídkou. Na ní se zjišťuje především jeho psychický a zdravotní stav.

Bývalý řidič MHD zatím podle Dolejše zůstane v běžné nástupní cele. Je pravděpodobné, že v ní není v současné době sám.

Smetana může požádat o převoz do věznice, která je blíže jeho trvalému bydlišti. Nejpravděpodobnější variantou se jeví věznice v Olomouci, kam měl původně nastoupit. Trestu se ale několik týdnů vyhýbal.

Jedna z cel v pankrácké věznici.
Jedna z cel v pankrácké věznici. | Foto: Vězeňská služba

"Zatím o převoz nepožádal," uvedla mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.

Kvůli tomu, že do vězení Smetana nenastoupil již ke konci března, mu však hrozí další stíhání. "Teď bude ve výkonu trestu. Policie se případem bude zabývat, ale ještě není jasné kdy," uvedla mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

Smetana od počátku tvrdí, že trest je nesmyslný. To, že se bude zadržení vyhýbat, předem avizoval. Z práce v olomouckém dopravním podniku koncem minulého měsíce odešel na vlastní žádost, výpověď prý podal kvůli tomu, aby nevystavoval zaměstnavatele nepříjemnostem.

 

Právě se děje

Další zprávy