V nové pražské radě usedne režisérka, chovatel ovcí nebo expert na jaderný odpad

Kateřina Frouzová Jakub Heller Marek Pokorný Kateřina Frouzová, Jakub Heller, Marek Pokorný
26. 10. 2018 21:14
Praha bude mít brzy novou radu, ve které usednou vedle ostřílených politiků také veřejnosti dosud neznámé tváře. Podívejte se, co jsou zač budoucí radní, kteří spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem povedou hlavní město.
Petr Hlubuček
Petr Hlubuček | Foto: Spojené síly pro Prahu

Petr Hlubuček, náměstek, infrastruktura

Budoucí náměstek Petr Hlubuček patří mezi nejzkušenější členy příští rady hlavního města. Komunální politice se věnuje už od roku 2010, kdy se stal starostou městské části Lysolaje, čímž se ve vedení magistrátu zařadí mezi politické "dinosaury".

Nově má mít na starosti infrastrukturu, což je resort, který přebere od stranické kolegyně Jany Plamínkové. Hlubuček se na tuto gesci hodí, protože právě znalost městských částí a jejich problémů je klíčová ve chvílích, kdy Praha rozhoduje, kde postaví kanalizaci, kde zrenovuje park nebo vyhloubí rybník. Když kandidoval do sněmovny, sliboval, že v roli poslance dá více pravomocí městským částem, kde se podle něj "skutečně provádí faktická správa města". Jednou z jeho priorit bylo i zastavení nelegální migrace.

Hlubuček zůstane starostou Lysolají, kde ovšem přejde na neuvolněný post. Za ten bude pobírat zhruba polovinu dosavadního platu.  

Kandidoval za Spojené síly pro Prahu, je členem hnutí Starostové a nezávislí.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy