V nové pražské radě usedne režisérka, chovatel ovcí nebo expert na jaderný odpad

Kateřina Frouzová Jakub Heller Marek Pokorný Kateřina Frouzová, Jakub Heller, Marek Pokorný
26. 10. 2018 21:14
Praha bude mít brzy novou radu, ve které usednou vedle ostřílených politiků také veřejnosti dosud neznámé tváře. Podívejte se, co jsou zač budoucí radní, kteří spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem povedou hlavní město.
Foto: Praha sobě

Hana Třeštíková, kultura

Hana Třeštíková ponese na magistrátu odpovědnost za rozvoj kultury a dá se říct, že k tomu má ideální předpoklady. Pochází z rodiny známé režisérky Heleny Třeštíkové a sama se vydala po stejné profesní dráze. Před pěti lety se proslavila tím, že produkovala film Šmejdi. Sama natočila snímek Deset let a podle posledních informací by měla pracovat na pokračování seriálu Manželské etudy, pod jehož originál se podepsala právě její matka.

Na Prahu 7 v roce 2014 nastoupila Třeštíková jako radní pro kulturu a sousedské vztahy za hnutí Praha 7 sobě. V této městské části také organizuje kulturní a sousedské akce, jako jsou knižní bazary v biu Oko, sousedské slavnosti či Letenský Mikuláš. Na Facebooku provozuje úspěšnou čtenářskou skupinu Co čteme a lokální skupinu Letenská parta, která má 23 tisíc členů. Po maturitě pracovala Třeštíková tři roky jako produkční festivalu Febiofest. Vystudovala AMU v Praze.

Zvolena za Praha sobě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy