V nové pražské radě usedne režisérka, chovatel ovcí nebo expert na jaderný odpad

Kateřina Frouzová Jakub Heller Marek Pokorný Kateřina Frouzová, Jakub Heller, Marek Pokorný
26. 10. 2018 21:14
Praha bude mít brzy novou radu, ve které usednou vedle ostřílených politiků také veřejnosti dosud neznámé tváře. Podívejte se, co jsou zač budoucí radní, kteří spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem povedou hlavní město.
Petr Hlaváček/Architekt roku 2018, nominace
Petr Hlaváček/Architekt roku 2018, nominace | Foto: archiv soutěže Architekt roku

Petr Hlaváček, náměstek, územní rozvoj

Jednoduchá a očekávaná volba. Hlaváček se územnímu rozvoji Prahy věnuje léta. Na magistrát, respektive do Institutu plánování a rozvoje (IPR) přivedl architekta a vysokoškolského profesora už bývalý primátor Tomáš Hudeček.

Hlaváčkovo angažmá ve vedení společnosti, která ovlivňuje, jak se bude metropole proměňovat, však předčasně skončilo v roce 2016. Doplatil tehdy na to, že se architekt Roman Koucký, který vedl přípravu Metropolitního plánu, znelíbil náměstkyni Petře Kolínské (Zelení), která mu vytýkala pomalý postup a neustálé odklady a nakonec navrhla jeho odvolání. Hlaváček však s odvoláním nesouhlasil, proto ho Kolínská nahradila, a docílila tak sesazení Kouckého. Ten se po čtyřech měsících na své místo vrátil a jedinou obětí celého rozbroje tak zůstal Hlaváček.

Za svého působení na IPR nicméně stihl dokončit přípravu některých důležitých dokumentů, zejména Pražských stavebních předpisů a návrhu aktualizace Strategického plánu Prahy.

Zvolen za Spojené síly pro Prahu.

 

Právě se děje

Další zprávy