Sejdeme se v televizi, odepsal Paroubek Nečasovi

Volební superlídři se střetnou třikrát
Foto: repro ČT

Praha - Lídři ODS a ČSSD Petr Nečas a Jiří Paroubek se v následujících čtrnácti dnech setkají ve dvou televizních duelech a jednom rozhlasovém.

Paroubek dnes v otevřeném dopise odpověděl Nečasovi na jeho výzvu, aby veřejně debatovali na téma státního dluhu a obecně ekonomických otázek.

"Pokud to nevíte, tak Vaše tiskové oddělení již potvrdilo v nejbližší době tři formáty naší diskuse. Beru tedy Váš dopis jako potvrzení účasti...," napsal Paroubek.

"Chápu, že potřebujete získat další mediální prostor, protože jste celou volební kampaň, místo prezentace vlastního programu, věnoval lžím, strašení a pomlouvání," nezapomněl na výpad. Celé znění dopisu ve formátu pdf najdete ZDE.

Superlídři by se měli střetnout v České televizi, Českém rozhlase a na TV Prima.

Nečas s Paroubkem diskutovali už jednou 11. dubna v České televizi. Experti jejich výkon hodnotili jako bezobsažný.

Nejlepší diskutér si na Nečase věří

ČSSD se ale označila za vítěze diskuse a už před ní působil její lídr velmi sebevědomě. "Pokud jde o debaty, tak v této zemi není nikdo, kdo se mně vyrovná. A to říkám bez nějaké zbytečné neskromnosti," řekl.

Největší střety při první debatě provázelo právě hlavní téma nadcházejících debat - veřejný dluh. Tematicky se ale Jiří Paroubek s Petrem Nečasem neshodli téměř v ničem.

"Zdá se, že nějaká programová koalice mezi ODS a ČSSD je téměř nemožná," vyvodil z toho politolog Petr Just.

 

Právě se děje

před 43 minutami

U Itálie se objevil plejtvákovec šedý, odborníky to ohromilo

V Itálii už týden vzbuzuje obrovské pozdvižení plejtvákovec šedý, který se objevil u tamního pobřeží. Kytovec, jehož domovem je Tichý oceán, se podle odborníků vrátil do Atlantiku poprvé po 300 letech. Ochránci přírody jej postupně pozorovali v Neapolském zálivu, u ostrova Ponza a naposledy poblíž Fiumicina nedalo Říma, napsala dnes agentura DPA.

Plejtvákovci šedí dříve v Atlantiku žili, ale byli vyhubeni lovci a poslední tři staletí se podle vědců vyskytovali výhradně u pacifického pobřeží Severní Ameriky a u břehů severovýchodní Asie. Nyní se odborníci dohadují, jak se mladý jedinec do Středozemního moře, které je součástí Atlantiku, dostal a zda lze vzácný úkaz považovat za důkaz, že se tato velryba natrvalo vrací do Atlantického oceánu.

Možné vysvětlení toho, že se plejtvákovec objevil u Itálie, je dvojí. Podle některých vědců není vyloučeno, že díky tání ledu v Arktidě mohla velryba do Atlantiku doplavat. Jiní mají za to, že vzhledem k jejímu věku se nejspíš v Atlantickém oceánu už narodila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy