Při nehodě na Mělnicku zemřeli tři lidé, dva se zranili

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 7. 2015 15:48
Již deset obětí si ve čtvrtek vyžádaly nehody na českých silnicích. Jde o nejhorší den roku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Královéhradeckého kraje, p.o.

Spomyšl - Při nehodě u Spomyšli na Mělnicku zemřeli dnes odpoledne tři lidé. Srazila se tam dodávka s motocyklem a osobním autem.

Tragická nehoda uzavřela silnici I/16, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Effenbergerové utrpěli dva další lidé lehké zranění. Tragická nehoda uzavřela silnici I/16 mezi teplickou dálnicí D8 a Mělníkem.

Událost se podle Zatloukalové stala kolem 13:30. "Řidič Fordu Tranzit vjel s největší pravděpodobností do protisměru, kde se střetl s osobním vozidlem Ford Focus a také s motocyklem," uvedla mluvčí. Následkům zranění podle ní na místě podlehli řidič dodávky i řidič motocyklu se svou spolujezdkyní.

Nejhorší den na silnicích za tento rok

Effenbergerová uvedla, že v osobním autě byla lehce zraněna žena. Záchranáři ošetřovali i dalšího lehce zraněného člověka, který ale zřejmě nebyl cestujícím a místem nehody pravděpodobně jen procházel. Oba skončili v mělnické nemocnici.

Již deset obětí si ve čtvrtek vyžádaly nehody na českých silnicích. K tragickému výsledku přispěly také havárie dodávky a kamionu poblíž Prunéřova na Chomutovsku a dopravní nehoda v Protivíně, kde zemřeli dva lidé. Jde o nejhorší den roku.

Doposud nejvíce obětí zaznamenali letos policisté v neděli 22. března, kdy při kolizích zahynulo osm lidí. V tomto měsíci byl zatím nejtragičtějším dnem pátek 17. července, který si vyžádal sedm životů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy