Postižení nemohou být manželé a mít děti, tvrdí o homosexuálech poslanec Brázdil z ANO

Domácí Domácí
27. 6. 2018 17:56
Poslanec ANO Milan Brázdil je předkladatelem novely, která chce do Listiny základních práv a svobod dostat větu, že manželství je výhradně mezi mužem a ženou.
Poslanec ANO Milan Brázdil.
Poslanec ANO Milan Brázdil. | Foto: archiv Hnutí ANO

Praha - Poslanec ANO Milan Brázdil patří k 37 zákonodárcům, kteří chtějí do Listiny základních práv a svobod zakotvit, že manželství je svazkem výhradně muže a ženy. To rozhněvalo lékařku a aktivistku LGBT hnutí Vendulu Svobodovou, která sama žije v homosexuálním vztahu. Předkladatelům této novely napsala dopis, v němž se ptá na jejich důvody a žádá je o schůzku.

"Můžeme se vidět, ale nemusíme. Já nejsem takový hňup, za koho mne máte. Mimoni jsou mimo a já jsem a zůstávám a zůstanu nohama na zemi. Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti," odpověděl Brázdil ze svého poslaneckého e-mailu. V další zprávě ji pak doslova oslovuje "slečno či paní, či … jinochu či pane".

Konverzaci, na kterou upozornila Olomoucká drbna, následně Svobodová zveřejnila na sociálních sítích. Brázdil odmítl redakci Aktuálně.cz autenticitu dopisu přímo potvrdit, zároveň ji ani nepopřel.

"Těch e-mailů chodí každý den deset, je toho poměrně hodně, na některé reaguji. Napsal jsem toho hodně, nechci to dále komentovat, nechci se k tomu vyjadřovat. Ale rozhodně jsem pro to, aby bylo manželství jenom mezi mužem a ženou," řekl Brázdil.

Není to poprvé, kdy po sociálních sítích kolují Brázdilovy dopisy. V dubnu ostře reagoval na porodní asistentku, která byla znepokojená tím, že jim krajské úřady neudělují plnou registraci. "Co do toho kafráte? Co chcete? Poroďte vy sama své dítě a buďte výbornou matkou," napsal tehdy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy