Postižení nemohou být manželé a mít děti, tvrdí o homosexuálech poslanec Brázdil z ANO

Domácí Domácí
27. 6. 2018 17:56
Poslanec ANO Milan Brázdil je předkladatelem novely, která chce do Listiny základních práv a svobod dostat větu, že manželství je výhradně mezi mužem a ženou.
Poslanec ANO Milan Brázdil.
Poslanec ANO Milan Brázdil. | Foto: archiv Hnutí ANO

Praha - Poslanec ANO Milan Brázdil patří k 37 zákonodárcům, kteří chtějí do Listiny základních práv a svobod zakotvit, že manželství je svazkem výhradně muže a ženy. To rozhněvalo lékařku a aktivistku LGBT hnutí Vendulu Svobodovou, která sama žije v homosexuálním vztahu. Předkladatelům této novely napsala dopis, v němž se ptá na jejich důvody a žádá je o schůzku.

"Můžeme se vidět, ale nemusíme. Já nejsem takový hňup, za koho mne máte. Mimoni jsou mimo a já jsem a zůstávám a zůstanu nohama na zemi. Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti," odpověděl Brázdil ze svého poslaneckého e-mailu. V další zprávě ji pak doslova oslovuje "slečno či paní, či … jinochu či pane".

Konverzaci, na kterou upozornila Olomoucká drbna, následně Svobodová zveřejnila na sociálních sítích. Brázdil odmítl redakci Aktuálně.cz autenticitu dopisu přímo potvrdit, zároveň ji ani nepopřel.

"Těch e-mailů chodí každý den deset, je toho poměrně hodně, na některé reaguji. Napsal jsem toho hodně, nechci to dále komentovat, nechci se k tomu vyjadřovat. Ale rozhodně jsem pro to, aby bylo manželství jenom mezi mužem a ženou," řekl Brázdil.

Není to poprvé, kdy po sociálních sítích kolují Brázdilovy dopisy. V dubnu ostře reagoval na porodní asistentku, která byla znepokojená tím, že jim krajské úřady neudělují plnou registraci. "Co do toho kafráte? Co chcete? Poroďte vy sama své dítě a buďte výbornou matkou," napsal tehdy.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy