S kým by měl jít Babiš do vlády, kdyby sázel na program? Propočítali jsme hlavní varianty

25. 10. 2017 5:30
Jak bude složena nová vláda vzešlá z voleb, zatím není jasné, sečtené hlasy a první povolební dny přinesly několik možných variant. Prozkoumali jsme, jak by se jednotlivé vládní koalice dokázaly programově shodnout.

Varianty koalic

Redakce Aktuálně.cz se vrátila ke kalkulačce, ve které před volbami zkoumala postoj politických stran ke 34 otázkám. Odpovědi jednotlivých stran jsme nyní porovnali a spočítali procento shody v rámci pěti možných vládních koalic, o jejichž vytvoření se spekuluje. Vedle procenta si níže můžete zobrazit i detailní výpis témat, ve kterých se strany v dané koalici shodují.

Odpovědi stran

Projděte si přehledně, jaký postoj všechny strany zastoupené v nové Poslanecké sněmovně zaujaly ke 34 tématům. V následující tabulce zjistíte také to, pro které téma se ve sněmovně v rámci pěti zkoumaných koalic nenajde většinová podpora.

Pozn.: Výpočet vznikl ve spolupráci s Lukášem Linkem ze Sociologického ústavu Akademie věd České republiky

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy