Proměněná republika: Zisky a ztráty na mapě Česka. Kde získal Babiš a Okamura, kde ztratila ČSSD

Produkt Jiří Kropáček Produkt, Jiří Kropáček
23. 10. 2017 5:30
Podívejte se na mapu České republiky, která zachycuje proměny preferencí lidí od posledních voleb. Přehledně ukazuje, v jakých obcích daná politická strana oproti roku 2013 získala a kde naopak ztratila na přízni voličů. Kliknutím do mapy si můžete zobrazit detailní výsledek voleb v dané obci.

ANOČSSDKDU-ČSLKSČMODSPirátiSPDTOP 09Zelení

ANO: Kde letos strana získala více méně % hlasů než ve volbách 2013.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy