Věci veřejné nově povede komunální politik Jiří Kohout

ČTK ČTK
25. 1. 2014 13:55
Vít Bárta na funkci před časem rezignoval kvůli policejnímu vyšetřování.
Věci veřejné už nejsou parlamentní stranou.
Věci veřejné už nejsou parlamentní stranou. | Foto: Aktuálně.cz

Hradec Králové - Novým předsedou strany Věci veřejné se stal komunální politik Jiří Kohout. Kandidáti jej zvolili v druhém kole hlasování volební konference.

Vít Bárta před časem rezignoval na funkci předsedy strany kvůli policejnímu vyšetřování, nechtěl svou kauzou stranu poškozovat.

Bárta byl předsedou VV pouze vloni, a to od poloviny února téměř do konce listopadu.

Věci veřejné už nejsou po předčasných volbách parlamentní stranou. Samostatně ani nekandidovali. Někteří členové strany šli do voleb společně s hnutím Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

Uspěli tři včetně Olgy Havlové, kterou v sobotu delegáti volební konference zvolili první místopředsedkyní VV. Řadovými místopředsedy se stali předseda sněmovního branného výboru David Kádner a Miroslav Malchar.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy