reklama
 
 

Na Šluknovsku hrozí horké jaro, varuje John vládu

14. 2. 2012 14:03
Šéf VV navrhuje převést více peněz na veřejně prospěšné práce

Praha - Podle šéfa Věcí veřejných Radka Johna hrozí na Šluknovsku další eskalace sociálních problémů.

Předseda nejmenší vládní strany varuje před "horkým jarem" a hodlá v koalici prosazovat více peněz na veřejně prospěšné práce. Ty by měly jít z úspor, které stát získá z adresného vyplácení dávek.

VV navíc stále trvají na tom, aby o situaci na úřadech práce, na něž byla výplata všech dávek od ledna převedena, jednaly koaliční špičky.

Na koaličním jednání by měl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) říci, kolik díky adresnosti dávek uspoří a kdy se situace na úřadech práce stabilizuje, uvedl John. Věcí veřejné budou chtít, aby bylo z úspor nejméně 200 milionů korun převedeno právě na veřejně prospěšné práce.

Je to jediná možnost, míní John

Podle Johna jde o jedinou možnost, jak utlumit sociální napětí v některých oblastech. "Bez převedení těchto peněz nám hrozí eskalace problémů, nové demonstrace a horké jaro," soudí.

Předseda nejmenší vládní strany s odvoláním na informace starostů ze Šluknovského výběžku si také postěžoval na to, že převodem vyplácení některých dávek z obcí na úřady práce se příspěvky přestaly krátit lidem, kteří si za ně kupují alkohol, drogy nebo je prohrají v hernách.

Věci veřejné volaly po jednání koaličních špiček o situaci na úřadech práce již dříve. John očekává, že se uskuteční tento týden.

Vyplácení dávek provázely v lednu problémy. Úředníci si stěžovali na to, že systém nefunguje. Pracovali často přesčas a také o víkendech. Opozice se neúspěšně pokoušela prosadit téma na jednání sněmovny a volala po Drábkově rezignaci. Drábek potíže připustil, ale nový systém obhajoval.

Ministr kvůli problémům už odvolal šéfa ministerského odboru informatiky. V centrálním úřadu práce o místo přišli jeho výkonná ředitelka a personální šéf.

autoři: Domácí, ČTK | 14. 2. 2012 14:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama