Místopředseda TOP 09 opouští kvůli vládě pojišťovnu

Radek Nohl Radek Nohl
4. 12. 2013 11:54
Ve správní radě VZP bývalý náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek zůstane
Marek Ženíšek.
Marek Ženíšek. | Foto: Repro Aktuálně.cz

Praha - Bývalý náměstek ministra zdravotnictví a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek opustí křeslo ve správní radě druhé největší tuzemské zdravotní pojišťovny.

Deníku Aktuálně.cz potvrdil, že právě odesílá svůj rezignační dopis. Důvodem, proč skončí ve správní radě Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, je podle jeho slov především současný kabinet premiéra Jiřího Rusnoka.

"Jsem tam za vládu a já jaksi s touto vládou nechci být spojován," řekl Aktuálně.cz Ženíšek. Dalším důvodem je pak to, že pracovně vytížený.

V nedávných volbách se totiž dostal do Poslanecké sněmovny. Ženíšek v současné době usedá i ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny. V ní chce zůstat.

"Přepokládám, že tam budu moci i nadále působit jako člen schválený sněmovnou," dodal Ženíšek.

Marek Ženíšek byl prvním náměstek ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Po rozpadu kabinetu Petra Nečase ale na tuto funkci rezignoval.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy