KSČM chce do Evropské komise vyslat kosmonauta

Domácí Domácí
29. 9. 2009 16:26
Remek se zařadil po bok Špidly, Svobody či Vondry
Vladimír Remek
Vladimír Remek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Do diskuse o kandidátech na českého eurokomisaře se nejnověji vložili komunisté.

Ti by ve vrcholném orgánu Evropské unie rádi viděli jako zástupce České republiky svého europoslance Vladimíra Remka. Na jeho nominaci se shodl Výkonný výbor ÚV KSČM.

První český kosmonaut se tak připojil k dalším zájemcům o post, jenž v současné době zastává sociální demokrat Vladimír Špidla.

Lidovci navrhují někdejšího ministra Pavla Svobodu, v ODS se hovoří o Alexandru Vondrovi. Z Lidového domu zaznívá kromě Špidly i jméno ekonoma Jana Švejnara.

V pondělí navrhly Věci veřejné vládě Josefa Zielence. Spekulovalo se rovněž o předsedovi ODS Mirku Topolánkovi či úřednickém premiérovi Janu Fischerovi.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

Další zprávy