Češi by ve vládě nechali Schwarzenberga

Reportéři Aktuálně.cz
15. 7. 2008 17:30
Ministr zahraničí je dlouhodobě populárnější
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bezprecedentní spor dvou členů téhož kabinetu, který vážně ohrožoval setrvání minimálně jednoho z nich ve vládě, skončil patem.

Zůstává ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který byl ochoten v ministerském týmu setrvat jen za cenu, že "cifršpioni" neodhalí v účetnictví Jiřího Čunka žádné zásadní prohřešky.

A zůstává i lidovecký předseda, vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek, který poslední rok vyvracel podezření z přijetí úplatku.

Schwarzenberg chce sice vyšetřovat dál, ale premiér už má celou kauzu "audit" za skončenou a dál se o tom odmítá bavit. Schwarzenbergův stranický šéf Martin Bursík pak jasně řekl, že kvůli závěrům auditorů rozhodně zelení z vlády odcházet nebudou.

Pokud by o setrvání ministrů rozhodovali lidé, nejspíše by ovšem musel Jiří Čunek vyklízet svou kancelář.

Jeho popularita dlouhodobě klesá. A naopak - popularita Karla Schwarzenberga (SZ) podle dlouhodobého měření agentury STEM roste.

Největší nárůst sympatií zaznamenal v posledních měsících: To když se zotavoval po operaci srdce a veřejně oznámil, že hodlá ze svého zaplatit audit financí Jiřího Čunka.

 

Podívejte se, jaký otisk zatím za sebou oba ministři nechali.

Přečtěte si více o zveřejněném auditu
Cheers
Cheers | Foto: Ludvík Hradilek
Fakta:
Celé znění Čunkova auditu (dokument v angličtině)
Stručný výtah:
Pětistránková zpráva k Čunkovu auditu v českém jazyce
Odhalení:
Čunkovy příjmy mohly jít na hranu zákona, řekli auditoři Krollu
Profil:
Co je fima Kroll? Přečtěte si více o auditorech
Politika:
Premiér stojí za Čunkem. Schwarzenbergovi vzkázal 'dost'

 

 

Právě se děje

před 8 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy