Drogy na festivalu Mácháč. Kvůli marihuaně, extázi a pervitinu pokutovala policie desítky osob

ČTK ČTK
20. 8. 2017 15:34
Při namátkových kontrolách našli policisté drogy u několika desítek lidí, kteří se o víkendu na Českolipsku zúčastnili hudebního festivalu Mácháč. Provinilci měli u sebe většinou marihuanu, tablety extáze nebo pervitin. Pokutu za držení drog zaplatila většina lidí hned na místě. Největším "úlovkem" byl záchyt 200 kusů tablet extáze v jednom vozidle. Na bezpečnost v okolí konání festivalu budou policisté dohlížet až do nedělního večera.
Hudební festival Mácháč.
Hudební festival Mácháč. | Foto: ČTK

Doksy (Českolipsko) - Policisté a celníci našli při namátkových kontrolách u desítek účastníků tanečního festivalu Mácháč drogy.

Pod vlivem návykových látek přistihli za volantem několik řidičů. ČTK to v neděli řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Akce v areálu na pláži Klůček u Máchova jezera u Doks na Českolipsku již skončila, lidé se rozjíždějí pod dohledem policie domů.

Během noci na neděli našli policisté u čtyřiadvacetiletého návštěvníka festivalu 4,5 tablety extáze a současně ho přistihli při řízení vozidla pod vlivem kokainu.

"To bude mít pro něj dohru v podobě trestního stíhání pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a správního řízení ohledně jeho jízdy," uvedla Baláková.

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří už 14 let k tradičnímu zakončení taneční sezony. Koná se na pláži v Doksech, kam se vejde až deset tisíc lidí. Festival je zaměřený na elektronickou taneční hudbu.

Od pátku policisté zaznamenali desítky přestupků a přečinů spojených s držením drog. Většinou šlo o marihuanu, tablety extáze a pervitin. Pracovníci celního úřadu ze Saska přivezli do Doks mobilní spektrometr, díky němuž odhalili v pátek 18 případů držení drog při namátkových silničních kontrolách.

Dvě stě tablet extáze

"Jejich největším úspěchem byl záchyt 200 kusů tablet extáze u jedné z kontrolovaných posádek vozidel," uvedla mluvčí. Pokutu za držení drog zaplatila většina lidí, u nichž se droga našla. Nejvyšší částku, deset tisíc korun, udělili policisté sedmatřicetiletému muži z Prahy za držení marihuany, pervitinu a extáze.

Policisté řešili také vloupání do stanů. Pachatele zadrželi na vlakovém nádraží. V jeho zavazadlech policisté našli sedm náramkových hodinek, přičemž nejdražší z nich měly hodnotu 13 tisíc korun, dále mobilní telefony, platební karty, dámské parfémy a velké množství nejrůznějšího dámského a pánského ošacení.

"Způsobenou škodu policisté vyčíslí poté, co se jim přihlásí všichni okradení," doplnila Baláková.

Na bezpečnost v okolí konání festivalu budou policisté dohlížet až do nedělního večera.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy