Drogy na festivalu Mácháč. Kvůli marihuaně, extázi a pervitinu pokutovala policie desítky osob

ČTK ČTK
20. 8. 2017 15:34
Při namátkových kontrolách našli policisté drogy u několika desítek lidí, kteří se o víkendu na Českolipsku zúčastnili hudebního festivalu Mácháč. Provinilci měli u sebe většinou marihuanu, tablety extáze nebo pervitin. Pokutu za držení drog zaplatila většina lidí hned na místě. Největším "úlovkem" byl záchyt 200 kusů tablet extáze v jednom vozidle. Na bezpečnost v okolí konání festivalu budou policisté dohlížet až do nedělního večera.
Hudební festival Mácháč.
Hudební festival Mácháč. | Foto: ČTK

Doksy (Českolipsko) - Policisté a celníci našli při namátkových kontrolách u desítek účastníků tanečního festivalu Mácháč drogy.

Pod vlivem návykových látek přistihli za volantem několik řidičů. ČTK to v neděli řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Akce v areálu na pláži Klůček u Máchova jezera u Doks na Českolipsku již skončila, lidé se rozjíždějí pod dohledem policie domů.

Během noci na neděli našli policisté u čtyřiadvacetiletého návštěvníka festivalu 4,5 tablety extáze a současně ho přistihli při řízení vozidla pod vlivem kokainu.

"To bude mít pro něj dohru v podobě trestního stíhání pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a správního řízení ohledně jeho jízdy," uvedla Baláková.

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří už 14 let k tradičnímu zakončení taneční sezony. Koná se na pláži v Doksech, kam se vejde až deset tisíc lidí. Festival je zaměřený na elektronickou taneční hudbu.

Od pátku policisté zaznamenali desítky přestupků a přečinů spojených s držením drog. Většinou šlo o marihuanu, tablety extáze a pervitin. Pracovníci celního úřadu ze Saska přivezli do Doks mobilní spektrometr, díky němuž odhalili v pátek 18 případů držení drog při namátkových silničních kontrolách.

Dvě stě tablet extáze

"Jejich největším úspěchem byl záchyt 200 kusů tablet extáze u jedné z kontrolovaných posádek vozidel," uvedla mluvčí. Pokutu za držení drog zaplatila většina lidí, u nichž se droga našla. Nejvyšší částku, deset tisíc korun, udělili policisté sedmatřicetiletému muži z Prahy za držení marihuany, pervitinu a extáze.

Policisté řešili také vloupání do stanů. Pachatele zadrželi na vlakovém nádraží. V jeho zavazadlech policisté našli sedm náramkových hodinek, přičemž nejdražší z nich měly hodnotu 13 tisíc korun, dále mobilní telefony, platební karty, dámské parfémy a velké množství nejrůznějšího dámského a pánského ošacení.

"Způsobenou škodu policisté vyčíslí poté, co se jim přihlásí všichni okradení," doplnila Baláková.

Na bezpečnost v okolí konání festivalu budou policisté dohlížet až do nedělního večera.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy