Obrazem: Zažít stáří jinak? Nezvyklý festival učí seniory krav magu a nebo psát Wikipedii

Podívejte se, jak vypadá nezvyklý festival, kde si senioři mohli vyzkoušet krav magu.
Festival v Praze, kde si na svoje kromě mladých hipsterů konečně přijde i někdo jiný?
Villa Pellé v pražských Dejvicích hostila netradiční událost - Fresh Senior Festival.
Jak už název výmluvně napovídá, jde o festival zaměřený především na seniory, na které se ve smršti "Zažít město jinak" a podobných akcí přece jen trochu zapomíná.
Organizátoři ze spolku Porte chtějí na Fresh Senioru propojovat zkušenější generace s mladšími ročníky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 6. 2017 14:35
Akce, na níž si mohou senioři zdarma vyzkoušet virtuální realitu, bojové umění krav maga nebo psát na Wikipedii? Řeč je o Fresh Senior Festivalu, události snažící se už pátým rokem o propojování mladších a starších ročníků skrze různé aktivity, zaměřené zejména na bezpečnost a kulturní vyžití zkušenější generace. Nezvyklá akce v pražských Dejvicích se přitom symbolicky koná na den mezinárodního dne proti násilí na seniorech a letos si na ni našly cestu stovky návštěvníků. Jak to vypadá, když se senioři učí fotit iPadem, editovat Wikipedii nebo základy bojových umění, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 9 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy