Obrazem: Zažít stáří jinak? Nezvyklý festival učí seniory krav magu a nebo psát Wikipedii

Podívejte se, jak vypadá nezvyklý festival, kde si senioři mohli vyzkoušet krav magu.
Festival v Praze, kde si na svoje kromě mladých hipsterů konečně přijde i někdo jiný?
Villa Pellé v pražských Dejvicích hostila netradiční událost - Fresh Senior Festival.
Jak už název výmluvně napovídá, jde o festival zaměřený především na seniory, na které se ve smršti "Zažít město jinak" a podobných akcí přece jen trochu zapomíná.
Organizátoři ze spolku Porte chtějí na Fresh Senioru propojovat zkušenější generace s mladšími ročníky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 6. 2017 14:35
Akce, na níž si mohou senioři zdarma vyzkoušet virtuální realitu, bojové umění krav maga nebo psát na Wikipedii? Řeč je o Fresh Senior Festivalu, události snažící se už pátým rokem o propojování mladších a starších ročníků skrze různé aktivity, zaměřené zejména na bezpečnost a kulturní vyžití zkušenější generace. Nezvyklá akce v pražských Dejvicích se přitom symbolicky koná na den mezinárodního dne proti násilí na seniorech a letos si na ni našly cestu stovky návštěvníků. Jak to vypadá, když se senioři učí fotit iPadem, editovat Wikipedii nebo základy bojových umění, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy