reklama
 
 

Na metalový festival Brutal Assault dorazilo do pevnosti Josefov rekordních 20 tisíc návštěvníků

13. 8. 2017
Program festivalu narušila v pátek bouřka.Kvůli bezpečnosti byla akce na dvacet minut přerušena.

Josefov - Na metalový festival Brutal Assault, který v noci na dnešek skončil v areálu pevnosti v Josefově na Náchodsku, dorazilo rekordních zhruba 20 000 fanoušků.

Všechny vstupenky byly vyprodané několik dní před akcí, řekl v neděli Tomáš Fiala z týmu pořadatelů.

"Spokojenost je velká, všechny zásadní kapely dorazily, nikde se netvořily fronty, takže jsme z hlediska organizátorů nejspokojenější co jsme kdy byli," řekl Fiala.

Program narušila pouze páteční silná bouře, kvůli které pořadatelé na zhruba 20 minut z bezpečnostních důvodů přerušili program. "Epicentrum bouře nás o několik kilometrů minulo. Festivalový areál nebyl nijak poničený, částečně za to určitě vděčíme tomu, že jsme na území pevnosti, která vítr mohla zadržet," řekl Fiala.

Podle pořadatelů je návštěvnost 20 000 lidí na hranici festivalového areálu, o stěhování však neuvažují. "My chceme nabízet kvalitní program a dělat festival v tomto areálu, protože nám to umožňuje dělat daleko zajímavější věci než na nějakém letišti," řekl Fiala.

Podle něj je možné úpravami v areálu zvýšit kapacitu pro příští rok o několik stovek návštěvníků.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání.

Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo na 18 000 příznivců metalu.

autor: ČTK | 13. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama