Policie dopadla podezřelého z vraždy ženy v prodejně potravin v Liberci

ČTK ČTK
6. 1. 2018 17:57
Policie dopadla muže, kterého podezřívá z páteční vraždy ženy v prodejně potravin v Liberci. Žena po útoku nožem zemřela, těžce zraněn byl ještě jeden muž. O dopadení podezřelého v sobotu informovala liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie původně pátrala po dvou mužích. "Kriminalisté již mají v moci muže, který zatím není v pozici obviněného, ale podezřelého, a provádějí důležité procesní úkony," uvedla mluvčí. Vražda se stala v pátek dopoledne v prodejně potravin v liberecké části Vratislavice nad Nisou. Zraněnou ženu se na místě snažili resuscitovat nejprve policisté, poté i zdravotníci, po 40 minutách oživování konstatovali úmrtí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy