Šest příbuzných zavraždil recidivista a pedofil, tvrdí bulharská policie. Muže marně hledá i armáda

ČTK ČTK
5. 1. 2018 10:55
Masová vražda, která otřásla Bulharskem, se odehrála na Silvestra. Po pachateli pátrá armádní speciální jednotka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Bleskově

Sofia - Bulharská policie tvrdí, že už zná pachatele masakru, který se odehrál o silvestrovském večeru na sofijském předměstí Novi Iskar. Média s odvoláním na ministerstvo vnitra informují, že policisté s podporou speciální armádní jednotky intenzivně, ale dosud marně pátrají po 56letém Rosenu Angelovovi. Ten je podle vyšetřovatelů tím, kdo povraždil šest lidí patřících k jedné rodině.

Motiv zločinu zatím není jasný. Bulharská média uvádějí, že Angelov je kriminální recidivista, který se v minulosti dopustil více závažných trestných činů, včetně násilných a sexuálního zneužívání dětí, a byl za ně odsouzen. Policie upozornila veřejnost, že muž je velmi nebezpečný a je zřejmě stále ozbrojen.

Příslušníci speciálních jednotek Angelova hledají v lesích v okolí sofijského předměstí. Podle ministerstva vnitra podezřelý neopustil bulharské území, a tak je v pohotovosti i pohraniční policie. Není prý ovšem vyloučeno, že někde spáchal sebevraždu.

Zločin byl odhalen až 2. ledna, když policisté na základě upozornění našli v domě pět zastřelených osob z rodiny Nedelča Junakova a stejně zabitého vlčáka. O něco později našli ve studni v lese i mrtvou Junakovovu ženu, rovněž se střelnými ranami.

Policie postupně vyloučila různé verze zločinu kolující v médiích. Nejprve se objevily spekulace, že vraždil buď Junakov, nebo jeho žena a potom spáchal jeden nebo druhý sebevraždu. To ale vyšetřovatelé vyloučili vzhledem k tomu, že oběti byly zasaženy více střelami a nikde se nenašla vražedná zbraň.

Liché se ukázaly rovněž spekulace, podle nichž se Junakov zapletl do ilegálních obchodních aktivit, údajně spojených i s kosovskou mafií. V této souvislosti se také psalo, že vraždy byly dílem profesionála.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy