Policie hledá pražskou advokátku. Zmizela, než stačila pokřtít svou knihu s politickým obsahem

ČTK ČTK
6. 12. 2015 16:29
Kriminalisté v Praze už měsíc pátrají po advokátce Ivaně Jirkové, která beze stopy zmizela. Není vyloučeno, že se žena stala obětí násilného trestného činu. Připravovala knihu s politickým podtextem. Na její křest na začátku prosince už autorka nedorazila.
Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Policisté pátrají po šestapadesátileté advokátce z Prahy Ivaně Jirkové, která beze stopy zmizela bezmála před měsícem. Případ převzali detektivové z 1. oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy, protože není vyloučeno, že se žena stala obětí násilného trestného činu.

Chystala se publikovat knihu, která podle ní měla politický podtext. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jiří Daněk.

Naposledy byla žena viděna 9. listopadu odpoledne v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7, kde zařizovala křest této knihy.

Byl ohlášen na 1. prosince, ale žena se na něj nedostavila. Případ je nyní prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu zbavení osobní svobody, za což pachateli hrozí až dvanáctileté vězení.

Pohřešovaná je vysoká 160 až 165 centimetrů, má silnější postavu, hnědé oči a dlouhé rovné vlasy rovněž hnědé barvy, které většinou nosí rozpuštěné. Občas napadá na levou nohu. "

Jestliže má někdo informaci o možném výskytu této ženy nebo by mohl jakkoliv přispět k objasnění tohoto zmizení, ať kontaktuje linku 158," žádá policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy