reklama
 
 

Policie hledá pražskou advokátku. Zmizela, než stačila pokřtít svou knihu s politickým obsahem

6. 12. 2015 16:29
Kriminalisté v Praze už měsíc pátrají po advokátce Ivaně Jirkové, která beze stopy zmizela. Není vyloučeno, že se žena stala obětí násilného trestného činu. Připravovala knihu s politickým podtextem. Na její křest na začátku prosince už autorka nedorazila.

Praha  - Policisté pátrají po šestapadesátileté advokátce z Prahy Ivaně Jirkové, která beze stopy zmizela bezmála před měsícem. Případ převzali detektivové z 1. oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy, protože není vyloučeno, že se žena stala obětí násilného trestného činu.

Chystala se publikovat knihu, která podle ní měla politický podtext. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jiří Daněk.

Naposledy byla žena viděna 9. listopadu odpoledne v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7, kde zařizovala křest této knihy.

Byl ohlášen na 1. prosince, ale žena se na něj nedostavila. Případ je nyní prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu zbavení osobní svobody, za což pachateli hrozí až dvanáctileté vězení.

Pohřešovaná je vysoká 160 až 165 centimetrů, má silnější postavu, hnědé oči a dlouhé rovné vlasy rovněž hnědé barvy, které většinou nosí rozpuštěné. Občas napadá na levou nohu. "

Jestliže má někdo informaci o možném výskytu této ženy nebo by mohl jakkoliv přispět k objasnění tohoto zmizení, ať kontaktuje linku 158," žádá policie.

autor: ČTK | 6. 12. 2015 16:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama