Policie pátrá po čtrnáctileté školačce z Kladna

ČTK ČTK
17. 11. 2015 23:03
Čtrnáctiletá Tatiana Cvachová z Kladna byla naposledy spatřena v pondělí ráno, od té doby je nezvěstná. Údajně měla namířeno do školy. Tam ale nedorazila, ten den bylo navíc ředitelské volno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Kladno - Policie pátrá po čtrnáctileté Tatianě Cvachové z Kladna, kterou pohřešuje její matka. Naposledy byla spatřena v pondělí, od té doby je nezvěstná. Informovala o tom  mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Tatiana Cvachová
Tatiana Cvachová | Foto: Policie ČR

Dívka odešla z domova v pondělí kolem půl deváté ráno, údajně měla namířeno do školy. Tam ale nedorazila, ten den bylo navíc ředitelské volno. Školačku viděl naposledy její kamarád v pondělí kolem 23. hodiny v baru v ulici 28. října v Kladně-Švermově. Z baru podle policie odešla společně s kamarádem, poté se rozešli a každý šel jinam.

Dívka nebyla nikdy v minulosti pohřešována, neužívá žádné léky. Měří 155 až 160 centimetrů, je hubená, má hnědé oči, hnědé vlnité dlouhé vlasy a mateřské znaménko pod spodním rtem. Naposledy měla na sobě černé legíny, žlutooranžovorůžovou mikinu s kapucí a fialové botasky se žlutými reflexními pásky. S sebou měla bíločerný školní batoh a možná i zelenou koloběžku.

Policie přijme veškeré informace o hledané na lince 158 nebo na kterékoliv služebně.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Modul čínské sondy dokončil sběr hornin na Měsíci, o den předstihl plán

Modul čínské sondy Čchang-e 5 úspěšně odebral vzorky hornin z Měsíce a svůj úkol tak dokončil o den dříve, než se plánovalo. Nasbíraný materiál byl podle sdělení čínského vesmírného programu už bezpečně uložen do druhého modulu, který ho vynese na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Agentury Reuters a AP a připomněly, že jde o první podobnou misi od 70. let.

Cílem projektu je získat pomocí vrtného zařízení a robotické paže z hloubky až dvou metrů kolem dvou kilogramů hornin a dalšího materiálu a dostat je na Zemi. Modul s vrtným zařízením svou práci dokončil za 19 hodin.

Realizace ambiciózního záměru je technicky náročná. Dva moduly sondy přistály v oblasti Oceanus Procellarum (Oceán bouří) na přivrácené straně Měsíce a dva zůstaly na oběžné dráze. Vzorky odebrané jedním z aparátů z lunárního povrchu nyní vynese druhý modul, který se pak spojí s "čekajícím" servisním modulem. Z něj se materiál po vynesení na oběžnou dráhu kolem Měsíce přesune do návratového modulu, jenž zamíří k Zemi.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy