Policie pátrá po čtrnáctileté školačce z Kladna

ČTK ČTK
17. 11. 2015 23:03
Čtrnáctiletá Tatiana Cvachová z Kladna byla naposledy spatřena v pondělí ráno, od té doby je nezvěstná. Údajně měla namířeno do školy. Tam ale nedorazila, ten den bylo navíc ředitelské volno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Kladno - Policie pátrá po čtrnáctileté Tatianě Cvachové z Kladna, kterou pohřešuje její matka. Naposledy byla spatřena v pondělí, od té doby je nezvěstná. Informovala o tom  mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Tatiana Cvachová
Tatiana Cvachová | Foto: Policie ČR

Dívka odešla z domova v pondělí kolem půl deváté ráno, údajně měla namířeno do školy. Tam ale nedorazila, ten den bylo navíc ředitelské volno. Školačku viděl naposledy její kamarád v pondělí kolem 23. hodiny v baru v ulici 28. října v Kladně-Švermově. Z baru podle policie odešla společně s kamarádem, poté se rozešli a každý šel jinam.

Dívka nebyla nikdy v minulosti pohřešována, neužívá žádné léky. Měří 155 až 160 centimetrů, je hubená, má hnědé oči, hnědé vlnité dlouhé vlasy a mateřské znaménko pod spodním rtem. Naposledy měla na sobě černé legíny, žlutooranžovorůžovou mikinu s kapucí a fialové botasky se žlutými reflexními pásky. S sebou měla bíločerný školní batoh a možná i zelenou koloběžku.

Policie přijme veškeré informace o hledané na lince 158 nebo na kterékoliv služebně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy