Muž ze Zlína uvěřil Světlaně z internetové seznamky. Vymámila z něj milion, pak "zemřela při nehodě"

ČTK ČTK
19. 7. 2017 16:00
Seznámení přes internet přišlo draho muže ze Zlína. Ten neznámé ženě, která měla být údajně z města za Uralem, poslal přes milion korun. Peníze z něj vymámila pod záminkou nákupu letenky, vyřízení cestovního pasu nebo zdravotního vyšetření, aby ho mohla navštívit v Česku. Údajná sestřenice podvodnice, která vystupovala pod jménem Světlana, pak ale muži oznámila, že jeho známost zahynula při autonehodě. Až v tu chvíli muži došlo, že se stal obětí podvodu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock

Zlín - O víc než milion korun přišel čtyřiapadesátiletý muž ze Zlína, od kterého peníze vylákala pod různými záminkami žena z internetové seznamky. Policie případ vyšetřuje jako podvod a upozorňuje občany, aby byli při seznamování na internetu obezřetní a nikomu neposílali peníze.

Muže na seznamce oslovila žena ze zahraničí, která se mu představila jako Světlana z města za Uralem. Muž si s ní asi měsíc intenzivně psal, načež se dohodli na její návštěvě v České republice.

"V tom okamžiku odstartoval kolotoč událostí, které pro muže skončily ztrátou více než jednoho milionu korun. První částkou, kterou po něm jeho nová známost požadovala, byly peníze na vyřízení cestovního pasu. Poté následovaly peníze na letenku, na lékařské vyšetření a ošetření, na úplatky pro tamní policisty. Kolotoč výdajů skončil v červnu oznámením údajné Světlaniny sestřenice. Ta muži oznámila, že Světlana zemřela při autonehodě," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Až poté muži došlo, že se stal obětí podvodu, a celou událost oznámil na policii. Kriminalisté nyní po ženě pátrají a zároveň zjišťují, kam směřovaly peníze podvedeného muže.

"Prozatím se jim podařilo zjistit, že její aktivity sahají i do dalších států Evropské unie. Případ šetří jako podezření ze spáchání zločinu podvod," dodala Kozumplíková. Vzhledem k výši způsobené škody hrozí "Světlaně" až osm let vězení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy