reklama
 
 

Podvodník sváděl ženy, pak z nich vylákal tři čtvrtě milionu. Případů může být víc, varuje policie

23. 5. 2016 16:04
Policie zadržela podvodníka, který okrádal ženy, se kterými se seznámil na internetových seznamkách. Ze dvou žen vylákal tři čtvrtě milionu korun. Policie muže obvinila z podvodu, za který mu hrozí až osm let vězení. Případu ale může být více, policie proto vyzvala další poškozené, aby se jí ozvaly. Muž si vybíral ženy v tíživé životní situaci, ze kterých za pomoci smyšlených příběhů vylákával peníze. Někdy potřebu financí odůvodňoval svým zdravotním stavem, jindy mu zase chyběly peníze na jeho údajné podnikání. Na internetu podvodník vystupoval například jako Petr Filipi, Petr Pelíšek nebo jen Martin.

Praha - Pražští kriminalisté v pondělí zadrželi podvodníka, který ze dvou žen vylákal tři čtvrtě milionu korun. Muž byl obviněn z podvodu a hrozí mu až osm let vězení. Vzhledem k tomu, že už byl v minulosti trestán, může být jeho trest prodloužen až o třetinu. Policisté se domnívají, že poškozených může být mnohem víc a vyzývají je, aby se přihlásily.

Nejde přitom o žádného nováčka. "Tento pětačtyřicetiletý muž byl v minulosti už celkem patnáctkrát odsouzen pro různou majetkovou trestnou činnost, kdy prim hrají především podvody na ženách," informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Na svobodě byl muž od léta loňského roku, v porušování zákona ale pokračoval. Ve dvou zatím známých případech pod různými legendami vylákal z žen téměř tři čtvrtě milionu korun.

Scénář podvodu byl stále stejný. "Přes internetové seznamky vyhledával a následně kontaktoval ženy. Vždy si vybíral takové, které byly v tíživé životní situaci, například po „čerstvém“ rozchodu nebo rozvodu či delší dobu samy," popsal Hulan.

S ženami nejprve komunikoval prostřednictvím SMS a po několika dnech je pozval na schůzku. Valná většina schůzek poté končila u žen doma. Hned následující den požádal svou oběť o několikatisícovou půjčku. Aby jeho žádost byla věrohodnější, měl podvodník vždy připravenu nějakou smyšlenou báchorku. Někdy potřebu financí odůvodňoval svým zdravotním stavem, jindy mu zase chyběly peníze na jeho údajné podnikání. Tvrdil také, že peníze potřebuje na léčbu svého dítěte.

Podvodník vystupoval nejen pod svým vlastním jménem ale například jako Petr Filipi, Petr Pelíšek nebo jen Martin. Na některé ženy dokonce dělal dojem vysokoškolským vzděláním, kdy se vydával za doktora filozofie.

autor: Domácí | 23. 5. 2016 16:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama