Podvodnice pomocí seznamek vylákala z důvěřivých mužů nejméně dva miliony korun. Nyní je ve vazbě

ČTK ČTK
18. 7. 2016 11:44
Pod přezdívkou "sladké pokušení2" a záminkou potřeby peněz na rozjezd podnikání, nájem, úhradu složenek za energie nebo na opravu nemovitosti vylákala jednačtyřicetiletá žena z důvěřivých mužů více než dva miliony korun. Muže vyhledávala na internetových, teletextových či novinových seznamkách. Poté je požádala o finanční půjčku, kterou přislíbila vrátit. To se však nestalo a muži zůstali bez peněz, mnohdy i s nebankovními půjčkami na krku, které je donutila si vzít. Nyní je pachatelka ve vazbě.
Žena je nyní ve vazbě. (Ilustrační foto)
Žena je nyní ve vazbě. (Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock

Jeseník  - Nejméně dva miliony korun podvodně vylákala z několika mužů jednačtyřicetiletá žena z Jesenicka. Muže vyhledávala prostřednictvím seznamek na internetu, v novinách či na teletextu a poté je požádala o finanční půjčku, avšak peníze jim nevrátila. "Policisté ženu obvinili a soud ji poslal do vazby," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Obviněná žena v internetových seznamkách vystupovala pod přezdívkou sladké.pokušení2. "Ke komunikaci si vybírala muže starší 40 let. Po navázání bližšího kontaktu si obviněná vymýšlela různé legendy, díky kterým z mužů vylákala různé finanční částky. Mezi nejčastějšími smýšlenými příběhy byla potřeba peněz na rozjezd podnikání, nájem, úhradu složenek za energie a opravu nemovitosti, kterou zdědila po otci a chce ji prodat," uvedla Neubauerová.

Podvodnice muže pokaždé ujišťovala, že jakmile zděděnou nemovitost prodá, peníze jim hned vrátí. Peníze si nechala nosit přímo domů nebo posílat na poštu do Jeseníku nebo Mikulovic, kde si je poté vyzvedla nebo pro ně poslala příbuzné.

"Když mužům peníze došly, nutila je brát si nebankovní půjčky s ujištěním, že všechny splátky uhradí sama. Nikdy se tak samozřejmě nestalo. Jelikož obviněná nikdy nikde nepracovala, tak si tímto způsobem zajišťovala obživu jak pro sebe, tak svou rodinu," uvedla Neubauerová.

Kriminalistům se dosud podařilo vypátrat osm poškozených mužů, kteří pocházejí převážně z Moravy. Škoda zatím byla vyčíslena nejméně na dva miliony korun. "Protože poškozených může být mnohem více, žádáme všechny, kteří se s podobným podvodným jednáním setkali, aby kontaktovali jesenické kriminalisty na telefonním čísle 727 947 564," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy