Podvodnice pomocí seznamek vylákala z důvěřivých mužů nejméně dva miliony korun. Nyní je ve vazbě

ČTK ČTK
18. 7. 2016 11:44
Pod přezdívkou "sladké pokušení2" a záminkou potřeby peněz na rozjezd podnikání, nájem, úhradu složenek za energie nebo na opravu nemovitosti vylákala jednačtyřicetiletá žena z důvěřivých mužů více než dva miliony korun. Muže vyhledávala na internetových, teletextových či novinových seznamkách. Poté je požádala o finanční půjčku, kterou přislíbila vrátit. To se však nestalo a muži zůstali bez peněz, mnohdy i s nebankovními půjčkami na krku, které je donutila si vzít. Nyní je pachatelka ve vazbě.
Žena je nyní ve vazbě. (Ilustrační foto)
Žena je nyní ve vazbě. (Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock

Jeseník  - Nejméně dva miliony korun podvodně vylákala z několika mužů jednačtyřicetiletá žena z Jesenicka. Muže vyhledávala prostřednictvím seznamek na internetu, v novinách či na teletextu a poté je požádala o finanční půjčku, avšak peníze jim nevrátila. "Policisté ženu obvinili a soud ji poslal do vazby," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Obviněná žena v internetových seznamkách vystupovala pod přezdívkou sladké.pokušení2. "Ke komunikaci si vybírala muže starší 40 let. Po navázání bližšího kontaktu si obviněná vymýšlela různé legendy, díky kterým z mužů vylákala různé finanční částky. Mezi nejčastějšími smýšlenými příběhy byla potřeba peněz na rozjezd podnikání, nájem, úhradu složenek za energie a opravu nemovitosti, kterou zdědila po otci a chce ji prodat," uvedla Neubauerová.

Podvodnice muže pokaždé ujišťovala, že jakmile zděděnou nemovitost prodá, peníze jim hned vrátí. Peníze si nechala nosit přímo domů nebo posílat na poštu do Jeseníku nebo Mikulovic, kde si je poté vyzvedla nebo pro ně poslala příbuzné.

"Když mužům peníze došly, nutila je brát si nebankovní půjčky s ujištěním, že všechny splátky uhradí sama. Nikdy se tak samozřejmě nestalo. Jelikož obviněná nikdy nikde nepracovala, tak si tímto způsobem zajišťovala obživu jak pro sebe, tak svou rodinu," uvedla Neubauerová.

Kriminalistům se dosud podařilo vypátrat osm poškozených mužů, kteří pocházejí převážně z Moravy. Škoda zatím byla vyčíslena nejméně na dva miliony korun. "Protože poškozených může být mnohem více, žádáme všechny, kteří se s podobným podvodným jednáním setkali, aby kontaktovali jesenické kriminalisty na telefonním čísle 727 947 564," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy